Пшениця може стати другою нафтою на найближчі роки (Агроновини)
У світі постійно зростає попит на пшеницю, тому вона стає справжнім стратегічним продуктом на найближчі роки.
Про це заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак, передає Укрінформ.
- Пшениця може стати другою нафтою, адже попит на пшеницю зростає. Отже, це дійсно є дуже важливий стратегічний продукт на найближчі роки. А от фуражні зернові можуть подешевшати, — зазначив Ярмак.
Він вважає, що Україні, на відміну від інших країн, голод не загрожує, адже наша країна є нетто-експортером практично всіх основних видів продуктів харчування і особливо не залежить від імпорту.
- Світу загрожує голод завжди. І криза, яка пов’язана з коронавірусом, може значно поглибити цю загрозу. Тут є дві складові: фізична неможливість купити продукти, бо їх фізично немає в країні, та відсутність коштів на купівлю продуктів. Оскільки мільйони людей щоденно втрачають зараз роботу та джерела доходів, то друга складова є дуже значущою. Навіть в США, найбагатшій країні світі, голод загрожує тим, хто втратив роботу, — наголошує експерт.
Названо основних імпортерів української агропродукції
В Україні у січні-березні 2020 р. 5 країн займали майже половину в структурі експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів. Про це свідчать дані Держмитслужби.
Ці ТОП-5 країн імпортували близько 41,2% агропродукції.
Серед них: Китай (10,8%), Єгипет (9,9%), Індія (7,5%), Нідерланди (7,0%), Іспанія (6,0%).
Загальна структура експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів у січні-березні 2020 р. була наступною:
* Країни Азії — 45,3% ($2563,1 млн);
* Країни ЄС — 29,2% ($1652,5 млн);
* Африканські країни — 17,7% ($998,4 млн);
* Країни СНД — 6,2% ($349,9 млн);
* США — 0,8% ($45,6 млн);
* невизначені регіони — 0,5% ($25,99 млн);
* інші країни Європи — 0,2% ($12,7 млн);
* Австралія та Океанія — 0,1% ($7,8 млн).
Фото з допису