Рідкісне видання, за яке колись могли стратити, побачило світ у Тернополі (фото)

Унікальну книжечку кишенькового розміру видав у Тернополі Благодійний фонд «Вірую». Це - «Календарець Захисника України - 2016».

Принесли, щоб про неї знали усі

А видруковано цю книгу, у якій 176 сторінок, на основі іншого видання, що з’явилося майже 75 років тому. Йдеться про «Календарець Українця-Націоналіста» 1942 року.

Засновник та голова цього Фонду Олексій Левенець каже, що разом із однодумцями підхопив ідею патріотів, добре знаних на Тернопільщині.

Ця книга варта багатьох томів

«Україно! Задзвони мені брязкотом кайдан, скрипом шибениць в понурі ранки, принеси мені зойки катованих в льохах і тюрмах, і на засланні, щоб віра моя була гранітом, щоб росло завзяття, міць, щоб сміло я йшов у бій так, як ішли Герої за Тебе, за Твою славу, за Твої Святі Ідеї; щоб помстити ганьбу неволі, потоптану честь, глум катів Твоїх, невинну кров помордованих під Базаром, Крутами, в Кінгірі і Воркуті, геройську смерть героїв Української Нації, Української Національної Революції – полковника Євгена Коновальця, Басарабової, Головінського, Шухевича, Бандери та славну смерть Данилишина і Біласа, і тисяч інших незнаних нам, що їх кості порозкидані або тайком загребані. Спали вогнем життєтворчим всю кволість у серці моєму. Страху нехай не знаю я, не знаю, що таке вагання. Скріпи мій дух, загартуй волю, в серці замешкай моєму! У тюрмах і тяжких хвилинах підпільного життя рости мене до ясних чинів. В чинах тих хай знайду я смерть солодку, смерть в муках за Тебе. І розплинуся в Тобі я, і вічно житиму в Тобі, ВІДВІЧНА УКРАЇНО, МОГУТНЯ і СОБОРНА!» 

 Відгомін повстанських друкарень

Олексій Левенець розповідає, що «Календарець» 1942 року був таким собі кишеньковим посібником, у якому в лаконічній, доступній формі, крім знаменних дат в історії України, відмічались й події на щодень року, події, що мали патріотичне значення для кожного українця.

 «Календарець», що зміцнює наш дух

Голова Благодійного фонду «Вірую» Олексій Левенець далі розповів, що «Календарець» 1942 року було вирішено доповнити деякими сучасними матеріалами і тоді вже видати.

На його переконання, книга, підготовлена цими людьми, підніматиме дух кожного, хто захищатиме Україну на її передових рубежах і тих, хто своєю працею додає їй міцності, обороноздатності, економічної та політичної незалежності.

Орест САРМАТСЬКИЙ

Фото автора 

Фотофакт