Сезон вітчизняних грунтових томатів розпочався з високих цін (Агроновини)

Українці вже встигли цього року скуштувати томати з багатьох країн, таких наприклад, як Іспанія, Іран, Туреччина та інші, але майже завжди вони віддають перевагу вітчизняним, які на смак ближчі, проте не завжди дешевші за імпортні. Про це повідомляє  Kurkul.com спільно з FreshBot.

Сезон грунтових томатів вже розпочався, зважаючи на те, що спека підігнала виробників в часі збирання, ціновий перехід у найближчі тижні може стати для торгових компаній болісним, адже зараз ціна томатів коливається у діапазоні від 28 до 45 грн/кг, а грунтовий томат минулого року і кілька років тому, починався із 12-15 грн, а в піку досягав 3-5 грн/кг.

Отже, виробники та експортери, які вже зараз переключаться на експорт та знайдуть «золоту середину» у збуті томатів, зможуть не тільки вистояти на ринку і пережити період грунтового томату, але й системно попрацювати на міжнародних ринках. Дуже важливо також, в цей період проявляти гнучкість в системі ціноутворення, адже ринок дуже швидко реагує на попит споживачів і, якщо вчасно не змінити ціну, споживач просто не купить.

Ціни на томати, як і до цього, стійко тримають планку в 30 грн/кг та не знижуються вже кілька тижнів (є пропозиції дорожчих томатів інших сортів), проте готуватись до сезону грунтових потрібно вже сьогодні.

В Україні експорт ріпаку перевищив 10-річний максимум

За підсумками 2018/19 МР, Україна експортувала 2,452 млн т ріпаку. Це на 16% вище за результат попереднього сезону та є максимальним показником за 10 останніх сезонів. Повідомляє АПК-Інфо.

Усього за вказаний період зібрали 2,8 млн т ріпаку.

Збиральна кампанія ріпаку проводиться вже в 18 областях країни. Станом на початок липня було обмолочено понад 390 тис. га (проти 250 тис. га роком раніше), що становить 30% від загальної посівної площі культури.

1402 (Copy)

Середня врожайність наразі на рівні минулого року і становить 20,1 ц/га.

- Обсяг експорту ріпаку в 2019/20 МР може перевищити позначку в 3 млн т і досягти абсолютного максимуму. Потенціал переробки оцінюється в 500 тис. т, — йдеться у повідомленні.

Фото з відкритих джерел

ціниагроекспортУкраїнаріпакжниватоматиовочеві