Що буде з московським патріархатом на Тернопільщині

Нещодавно значний суспільний резонанс на Тернопільщині викликав так званий “хресний хід” прибічників московського патріархату до Почаївської лаври

Питання заборони православної церкви московського патріархату вже давно хвилює жителів Тернопільщини. Особливо ситуація загострилася від початку повномасштабної війни в Україні. Однак вирішити проблему може вище керівництво держави. Заборонити московський патріархат місцева влада не має повноважень. 

Відтак, під сесії Тернопільської облради 26 серпня депутати виступили проти московського патріархату і звернулися до керівництва держави про прийняття відповідних законопроєктів щодо заборони церкви московського патріархату в Україні. Цього ж дня з пікетом проти московського патріархату під стіни "білого дому” вийшла тернопільська молодь. 

Зазначимо, що нещодавно значний суспільний резонанс на Тернопільщині викликав так званий “хресний хід” прибічників московського патріархату до Почаївської лаври. Тисячні колони «паломників» рухалися з Хмельниччини. У кількох селах Тернопільщини люди завернули їх назад, не обійшлося без конфліктів та виклику поліції. У колоні разом з жінками, дітьми, священниками московського патріархату йшли здорові чоловіки кримінальної зовнішності, яких назвали “вовками в овечій шкірі”. 

Читайте також
Володимир Болєщук: «Ворожа церква має бути заборонена в Україні».

Нагадаємо,  до Верховної Ради України внесено законопроєкт про заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП). Однак поки його не розглядатимуть, оскільки це може призвести до розколу суспільства. Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю інформаційному агентству «РБК-Україна». 

Ми тривалий час обговорювали це питання в межах наших політичних фракцій і груп. І попри те, що всі десь всередині мають своє внутрішнє рішення, яке багато в чому збігається з тим, про що ви говорили, ми домовились так: під час війни ми не маємо права приймати жодного закону, який розколює українське суспільство, – зазначив спікер українського парламенту.

Він підкреслив, що будь-який документ, який вноситься до Верховної Ради і розколює суспільство, дає поштовх до появи чи активізації внутрішніх колаборантів у державі.

Цього не можна допустити, тому що українська нація має бути єдиною. Будемо розбиратися з усіма після перемоги, – наголосив Стефанчук.

Фото Іванни Гошій