Що варто посадити на дачі у вересні: 8 ідей
Є багато варіантів того, що посадити у вересні на дачі, городі і в саду
У вересні головною турботою дачників стає збір врожаю і приготування консервації. Але це не означає, що сіяти нові культури вже не можна. Навіть навпаки - деякі рослини потрібно посадити саме у вересні, інакше далі буде надто пізно.
У перший осінній місяць можна висадити саджанці дерев і чагарники, багаторічні квіти та озимі овочі. Всі ці культури залишаться зимувати під землею. Також можна встигнути посіяти швидкорослі культури і вже в жовтні зібрати врожай. Уніан розповів, що посадити у вересні в саду і на городі.
Озима цибуля і часник
Найочевидніший варіант, що можна посадити на городі у вересні - це озимі овочі. Поспішати з їхньою посадкою не потрібно, інакше вони проростуть ще цього року. Саджайте цибулю і часник наприкінці місяця і обов'язково вибирайте саме озимі сорти. У південних областях України ці культури можна сіяти до листопада.
Петрушка
Озиму петрушку сіють з кінця вересня до початку жовтня. Ця зелень успішно зимує на ділянці, але сходить гірше за весняну. Тому при посіві кладіть у лунку більше насіння. Ділянку рекомендується накрити плівкою на зиму.
Редис
Редис невибагливий до умов, не боїться морозів і швидко дозріває. Якщо посіяти скоростиглі сорти у вересні, то вже приблизно через 3 тижні зберете врожай. Великою перевагою осінньої посадки є відсутність шкідників. Насіння саджайте в борозни глибиною 2 см. Вибирайте сорти, яким не потрібно багато світла.
Полуниця
Озима полуниця приживається навіть краще за весняну. Уже наступного року на ній з'являться ягоди, а якщо посіяти культуру навесні, то вона заплодоносить лише через рік.
Садити полуницю можна з початку вересня до середини жовтня. Важливо встигнути за 30 днів до початку перших серйозних заморозків. Посів проводять у похмурий, але сухий день на ділянці, яка влітку не буде в тіні.
Салати і прянощі належать до швидкозростаючих культур. Такі рослини дадуть урожай у найкоротші терміни за будь-яких умов. Однак грядки з салатом важливо вчасно поливати.
Ось яку зелень можна посадити у вересні:
- горох (мікрозелень) - дозріє через 20 днів;
- листова гірчиця - витримує навіть мінусові морози, дозріває через 2-3 тижні;
- крес-салат - можна зрізати через 12-15 днів після появи сходів;
- салат-латук - витримує будь-які заморозки, зрізати можна через місяць;
- рукола - дозріває за 2-3 тижні і невибаглива у догляді;
- шпинат - можна посіяти на початку вересня і до кінця місяця накрити плівкою, дозріє він через кілька тижнів.
В агромагазинах можна також купити рідкісні і незвичайні сорти зелені, які вирізняються скоростиглістю.
Квіти
Вересень - хороший місяць для посіву багатьох квітів. Якщо посадити квіти у вересні, то вони будуть менше схильні до захворювань і швидше зацвітуть.
На самому початку місяця висівають первоцвіти з дрібними цибулинами - це проліски, проліски, мускарі, крокуси.
А ось які квіти посадити можна посадити у вересні протягом місяця:
- нарциси;
- гіацинти;
- тюльпани;
- айстри;
- чорнобривці (в кінці вересня).
Ось які багаторічні квіти можна посадити у вересні:
- півонії;
- гортензії;
- дельфініуми;
- маргаритки;
- клематиси;
- флокси;
- незабудки.
Перед посадкою не забудьте розпушити ґрунт на клумбі і внести калійні або азотні добрива - залежно від того, що вважають за краще вибрані квіти.
Троянди
Окремої згадки заслуговує королева клумб - троянда. Висаджувати колючі саджанці можна з 20-их чисел вересня до середини жовтня. Тоді рослина встигне вкоренитися до настання холодів. Наприкінці листопада квіти потрібно підгорнути і замульчувати, а на зиму обов'язково вкрити плівкою або агроволокном.
Малина
Посадка малини восени дасть змогу отримати перший урожай уже наступного року. Для цього відберіть з дорослого куща кілька кореневих живців. Удобріть майбутню ділянку гноєм або перегноєм. Потім висадіть на початку-середині вересня на сонячній ділянці і рясно полийте. У листопаді не забудьте про укриття на зиму.
Фото з відкритих джерел