Що сьогодні читають тернополяни?

Кожна епоха залишає свій відбиток на поколінні, впливає на формування його цінностей і смаків. Цьогоріч літературні смаки тернопільської молодіжної читацької аудиторії змінили воєнні дії на сході України.

Спілкуючись із продавцем-консультантом книгарні «Є», що на вулиці Валовій, дізнались: серед жанрових уподобань в першій половині року були пригодницькі та історичні романи, детективи, сучасна проза. Проте як літературні смаки, так і попит читацької аудиторії поступово почали змінюватись.

– Впродовж останнього півріччя у лідерах продажів опинилася сучасна документальна проза і публіцистика. Серед читачів активно зріс інтерес до відображення подій Революції гідності та Євромайдану. Молодь активно купує спогади та щоденники учасників протистояння, хроніки соціальних мереж, художні романи та есе, вірші та фотощоденники. Найбільшими накладами розкуповувалися два видання: збірка «Євромайдан. Хроніка відчуттів», складена з есе письменників, а також «Небесна сотня» - добірка життєписів загиблих під час Євромайдану людей, – розповіла продавець книжкового магазину Марія.

На дану тематику книжкові прилавки заповнені книгами авторів-журналістів, котрі брали активну участь у подіях Євромайдану: книжка-інтерв’ю Мустафи Найєма з Юрієм Луценком про досвід ув’язнення, розслідування про Межигір’я Сергія Лещенка, проект «Єлюди» Крістіни Бердинських, розслідування закулісної історії Євромайдану від Соні Кошкіної, книжка Наталки Гуменюк «Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції».

Галина НІЖЕНКО

Фото автора