TEDxTernopil: місто - це люди! (фото)

Як ввімкнути можливості людей за допомогою зміни переконань, перетворити розваги на навчальний процес  чи змінити місце проживання для зміни рідного міста, розповіли на славнозвісному TEDx. Конференцію всесвітньовідомої платформи провели вперше у Тернополі, 1 жовтня.

Спікери приїхали поговорити про стратегію розвитку малих міст і надихнути тернополян на пошук та втілення ідей. На TEDx виступили:

unnamed-24

unnamed-25

unnamed-27

unnamed-28

Для тих, кому не пощастило потрапити на конференцію, ми підібрали міні-лист цитат від тих, хто знає, як творити зміни.

- Ті, хто не подорожує, обирає важчий шлях. Бо змінюючи місце проживання, ми змінюємо себе. Коли сидимо на місці, важко розвивати себе. Приклад Прем'єр-міністра Індії Індіри Ганді показує, що змінити щось у себе вдома можна пізнавши життя за межами дому. Вона здобула освіту в Англії, потім поїхала в Африку. А згодом повернулася  в Індію і здобула для країни незалежність.

Іван Омельян, тренер з комунікацій.

- Як ви думаєте, хто зробить більше? Та людина, яка має все, але не вірить у зміни чи та, яка має мало, але вірить, що її успіх – це питання часу? Міста – це люди, а не будинки і підприємства. Причини нерозвитку малих міст – переконання людей про те, що влада має робити все. Так, влада має робити все-все-все. Я розповідаю людям, що у мене є депутати, які прибирають у мене в будинку і забирають моїх дітей зі школи. І тоді люди розуміють, що ще щось треба робити самим. Починається відповідальність.

Якщо ти – генератор ідей, то маєш чітко знати, у що віриш, що потрібно вивчити. Де це слід зробити. Що змінити, що перестати робити, а що продовжити.

Стався до інших людей так, ніби від них залежить все. Бо змінивши свої переконання, ти маєш змінити переконання інших.

Ігор Солодов, бізнес-тренер

- Ті кошти, які ми маємо – рівно пропорційні тій цінності, яку приносимо в суспільство.

У нас багато людей десь просто числяться. Це ті жертви системи. І переконання українців, якщо хтось має щось більше, то щось тут не те – вкрав, порішав, збрехав. Ще свого часу Петро Яцик висміяв такі переконання у книзі «Українець, який відмовився бути бідним».

В Україні чомусь успішним, багатим, впевненим бути не круто. Треба хоч би прибіднятись, щоб бути подібним до решти. А насправді класно поділитись тим, що вмієш.

Щоб щось створити, важливо пропонувати свою допомогу іншим, знайти рольову модель, ставати подібним до професіоналів тої справи. А ще - зануритись у бажане оточення. І воно вас або уподібнить до себе, або викине геть.

Орест Зуб онлайн-бізнесмен

-  Ми не зможемо своїми руками зробити все. Має бути формування спільноти навколо проекту. А для цього слід проговорювати проект. Тоді краще розумієш його суть і формуєш команду для реалізації. Також фактор освіти – вирішальний. Ми програємо іншим країнам, містам, фірмам, тому що банально можемо чогось не знати, не розуміти, не вміти.

Олександр Славський, програмний директор Impact Hub Odessa

unnamed-20

unnamed-21

Організатори TEDxTernopil очікують, що результатом події стануть успішні ідеї у містах, щасливі туристи, нове покоління професіоналів.

unnamed-23

Команда, що допомогла реалізувати цю велику зустріч з ідеями:

ДЯКУЄМО за ваше бажання допомогти!

unnamed-26

А генераторами ідеї - TEDxTernopil були:

Організатори обіцяють, TEDx ще не раз завітає у Тернопіль.

Фото Максим Федорович

 
ФотоОрест ЗубTEDxІван ОмелянСергій ДмитришинСергій ДовгополийНадія АндрущенкоВалентина ЗотоваОлександр СлавськийТетяна КостінаІгор СолодовОлександр ПугачКостянтин ВалігураІгор Папуша