TEDxTernopil: місто - це люди! (фото)
Як ввімкнути можливості людей за допомогою зміни переконань, перетворити розваги на навчальний процес чи змінити місце проживання для зміни рідного міста, розповіли на славнозвісному TEDx. Конференцію всесвітньовідомої платформи провели вперше у Тернополі, 1 жовтня.
Спікери приїхали поговорити про стратегію розвитку малих міст і надихнути тернополян на пошук та втілення ідей. На TEDx виступили:
- Іван Омелян
- Сергій Дмитришин
- Сергій Довгополий
- Надія Андрущенко
- Валентина Зотова
- Олександр Славський
- Тетяна Костіна
- Ігор Солодов
- Орест Зуб
- Олександр Пугач
- Костянтин Валігура
- Ігор Папуша
Для тих, кому не пощастило потрапити на конференцію, ми підібрали міні-лист цитат від тих, хто знає, як творити зміни.
- Ті, хто не подорожує, обирає важчий шлях. Бо змінюючи місце проживання, ми змінюємо себе. Коли сидимо на місці, важко розвивати себе. Приклад Прем'єр-міністра Індії Індіри Ганді показує, що змінити щось у себе вдома можна пізнавши життя за межами дому. Вона здобула освіту в Англії, потім поїхала в Африку. А згодом повернулася в Індію і здобула для країни незалежність.
Іван Омельян, тренер з комунікацій.
- Як ви думаєте, хто зробить більше? Та людина, яка має все, але не вірить у зміни чи та, яка має мало, але вірить, що її успіх – це питання часу? Міста – це люди, а не будинки і підприємства. Причини нерозвитку малих міст – переконання людей про те, що влада має робити все. Так, влада має робити все-все-все. Я розповідаю людям, що у мене є депутати, які прибирають у мене в будинку і забирають моїх дітей зі школи. І тоді люди розуміють, що ще щось треба робити самим. Починається відповідальність.
Якщо ти – генератор ідей, то маєш чітко знати, у що віриш, що потрібно вивчити. Де це слід зробити. Що змінити, що перестати робити, а що продовжити.
Стався до інших людей так, ніби від них залежить все. Бо змінивши свої переконання, ти маєш змінити переконання інших.
Ігор Солодов, бізнес-тренер
- Ті кошти, які ми маємо – рівно пропорційні тій цінності, яку приносимо в суспільство.
У нас багато людей десь просто числяться. Це ті жертви системи. І переконання українців, якщо хтось має щось більше, то щось тут не те – вкрав, порішав, збрехав. Ще свого часу Петро Яцик висміяв такі переконання у книзі «Українець, який відмовився бути бідним».
В Україні чомусь успішним, багатим, впевненим бути не круто. Треба хоч би прибіднятись, щоб бути подібним до решти. А насправді класно поділитись тим, що вмієш.
Щоб щось створити, важливо пропонувати свою допомогу іншим, знайти рольову модель, ставати подібним до професіоналів тої справи. А ще - зануритись у бажане оточення. І воно вас або уподібнить до себе, або викине геть.
Орест Зуб онлайн-бізнесмен
- Ми не зможемо своїми руками зробити все. Має бути формування спільноти навколо проекту. А для цього слід проговорювати проект. Тоді краще розумієш його суть і формуєш команду для реалізації. Також фактор освіти – вирішальний. Ми програємо іншим країнам, містам, фірмам, тому що банально можемо чогось не знати, не розуміти, не вміти.
Олександр Славський, програмний директор Impact Hub Odessa
Організатори TEDxTernopil очікують, що результатом події стануть успішні ідеї у містах, щасливі туристи, нове покоління професіоналів.
Команда, що допомогла реалізувати цю велику зустріч з ідеями:
- Василь Мартюк – надзвичайно ініціативна людина, представник компанії партнера – благодійного фонду агрохолдингу «МРІЯ»,
- Богдан Демчук – відеооператор,
- Тетяна Хіміч – представник компанії партнера «Forte Group», Олексій Широков – кавовий партнер «КармаКави», що частуватиме усіх найсмачнішою кавою,
- Дружня ресторація «Мамонт», що частуватиме обідами наших спікерів у своїх затишних просторах,
- ТЕРЕН та «Nova Media» – партнери, що допомогли розказати про зустріч ІДEЙ вартих поширення до кожного тернополянина.
ДЯКУЄМО за ваше бажання допомогти!
А генераторами ідеї - TEDxTernopil були:
- Марія Загірська - ліцензіат та куратор події
- Остап Стець – завжди тримав руку на пульсі у роботі з нашими спікерами.
- Вікторія Гриб – доповнювала команду наших спікерів все новими цікавими особистостями з інших міст.
- Юлія Гаращук – доповнювала TED кольорами вашу стрічку новин у facebook та Instagram.
- Віталій Василик – творчий дизайн який надихав мешканців Тернополя і тих, хто не знайомий з містом.
- Віталій Забава – зробив так, аби місто почуло і побачило про TEDxTernopil на сітілайтах та телеекранах міста, а місце зустрічі стало Кіно Палац.
- Наталя Ткачук – дбала про те, аби наша подія мала не менш яскравий сайт.
- Богдана Перевізник – готувала разом з спікерами виступи, аби вони були цікаві, корисні та вражаючі.
- Василь Кулевчук – мандруючий дух якого наповнив нашу подію ідеями інших міст.
Організатори обіцяють, TEDx ще не раз завітає у Тернопіль.
Фото Максим Федорович