«Тернопільобленерго» у списку областей, де найбільше порушень під час відключення світла
За підсумками першого етапу перевірок зафіксовано 193 порушення вимог нормативно-правових актів у галузі електроенергетики
Питання забезпечення справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Кабінету міністрів. Про це повідомляє пресслужба Кабінету міністрів України.
Як поінформував Міністр енергетики Герман Галущенко, спільно з Державною інспекцією з енергетичного нагляду, НКРЕКП та правоохоронними органами були проведені позапланові перевірки операторів системи розподілу (ОСР) у кожній області. За підсумками першого етапу перевірок зафіксовано 193 порушення вимог нормативно-правових актів у галузі електроенергетики.
Найпоширеніші з них:
- порушення тривалості перерв між графіками відключення споживачів від електроенергії;
- застосування стабілізаційних графіків, непередбачених чинним законодавством;
- відсутність у графіках планових відключень об’єктів, що не входять до переліку критичної інфраструктури;
- недотримання тривалості відключення;
- відсутність погодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.
За інформацією Держенергонагляду, лідерами щодо виявлених порушень є:
- ПрАТ «Волиньобленерго»;
- ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі»;
- АТ «Полтаваобленерго»;
- ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі»;
- ВАТ «Тернопільобленерго»;
- ВАТ «Чернігівобленерго».
Водночас найменше порушень зафіксовано в АТ «Прикарпаттяобленерго», АТ «Харківобленерго» та ПрАТ «Кіровоградобленерго».
Як повідомили в Державній інспекції з енергетичного нагляду, на операторів системи розподілу складені відповідні акти щодо порушень. Порушення мають бути усунені до 31 грудня. У разі невиконання приписів будуть вжиті заходи відповідно до чинного законодавства.
Прем’єр-міністр наголосив, що заходи з перевірки операторів мають відбуватися на постійній основі на період воєнного часу.
Усі ми розуміємо, що нерівномірність у відключеннях світла є. Одні будинки можуть бути без світла по вісім, десять і більше годин, тоді як інші, інколи навіть навпроти, по вісім-десять годин зі світлом. Це питання справедливості для людей. Тому робота таких груп із перевірки має бути постійною, — відзначив Денис Шмигаль.
Очільник Уряду також дав завдання Міністерству енергетики та Держенергонагляду щоп’ятниці надавати публічний звіт для суспільства щодо виявлених порушень в операторів системи розподілу та щодо вжитих заходів для їх усунення.