Тернопіль опинився в епіцентрі кліматичної аномалії (фото)

Цьогорічний листопадовий сніговий апокаліпсис  у західній Україні став каталізатором системних змін клімату, які насувуваються на Європу.

На фоні глобального потепління на країни Європи, США та Канаду чекає різке похолодання з регулярними масштабними повенями, ураганами та снігопадами. З цього приводу відбудуться глобальні зміни пір року. Снігопади можуть прийти весною та восени, а повені – взимку.

На початку листопада таке дослідження американські науковці опублікували в журналі «Nature of climate change» і тим ж самим здивували весь світ. Дослідження вийшло якраз перед аномальним снігопадом на західній Україн.

Синоптики попереджали про сніг, але не в таких масштабах

Як стверджують американські вчені, а це підтверджують й українські синоптики, точно спрогнозувати масштаби того чи іншого стихійного лиха практично не можливо. Синоптики прогнозували снігопади та заметілі, але ж не такого масштабу. За короткий час випала майже півторамісячна норма снігу, а висота снігового покриву сягнула 60 см (місячна норма 47 см). Сноптиками було прогнозовано тільки тижневу норму опадів. Чому так трапилося детально розповіли американські науковці.

2-copy

Науковці доводять, що на Україну насувається «полярний вихор» із Арктики, який постійно крутиться над Північним полюсом. За останні три десятиліття, через глобальне потепління він почав міняти траєкторію своєї круговерті. У Арктиці стало значно тепліше. Через таке потепління на материку тане лід, який випаровується в атмосферу. Тут повітря ослаблює повітряні маси вихору, тому вони починають зсуватися нижче – на південь, до Америки та Європи. Вони несуть із собою арктичний холод. Найважливішим тут є те, що цей «полярний вихор» дуже нестабільний і може спричинити різкі похолодання у відносно теплі пори року.

3-copy

Україна відчула зміну клімату ще у 2013 року

Першою ластівкою таких системних змін клімату для України став 2013 рік. 23 березня того ж року в Києві випало близько 50 міліметрів опадів. Тоді на декілька днів був паралізований весь транспорт, працювало тільки метро. У столиці України вперше за часів незалежності через негоду було оголошено надзвичайну ситуацію.

4-copy

На даний час ще масштабніші снігові катаклізми переживає і Тернопіль.

На початку червня цього ж року  Європа пережила величезну повінь.

Смертельна червнева повінь у Європі

Високий рівень опадів не лише знищив дороги, будівлі та сільськогосподарські угіддя країн ЄС, але й забрав життя людей. Так, у Німеччині в інцидентах, пов‘язаних з повінню, загинуло щонайменше 10 людей. У Румунії загинуло щонайменше 2 людини, а ще 200 евакуювали з їхніх домівок. У Франції,  рівень води у Сені піднявся до найвищих показників за останні 30 років. У містечку на південь від Парижа чоловік намагався перетнути підтоплене поле на коні – 74-річний вершник не вижив, тоді як кінь обійшовся незначними травмами. Він – друга жертва повені, першою була 86-річна жінка, тіло якої знайшли у її затопленій домівці. Вчені фіксували, що такої повені Європа не знала ще з часів Середньовіччя.

5-copy

В березні 2013 року у Києві та в червні 2016 року у Європі синоптики також прогнозували відповідні снігові та дощові буревії, але не таких масштабів, які б змогли спричинити катастрофу.

Новий снігопад очікують через 1,5 місяці

Ситуація буде погіршуватися. Кліматичні катастрофи можуть перетворитися на звичайне явище як для всієї Європи так і для України.

Наприклад: новий «снігопадний шторм» прогнозується уже через місяць. «Нові холодні пласти прийдуть у Європу за 30-40 днів. Україна в ситуації не першого холодного удару, але слід очікувати доволі низьких температур та грандіозного снігопаду. Тут північна сторона відкрита, немає гірського хребта, що протистояв би цьому вихору», – говорить синоптик з Італії, Емілійо Ло Савіо.

Таким чином, Тернопіль має 1,5 місяці, щоб підготуватися до нового снігового шторму. Про це вже обережно попереджують синоптики, пише ternopil.te.ua.

За матеріалами світової преси

ПогодаЦе цікавоТернопільщинаУкраїнакліматхолодакліматизаціяповітрязміна клімату