Тернопілля: за оборудку у 40 мільйонів порушники сплатять штраф (фото)
Співробітники прокуратури спільно із місцевими податківцями припинили діяльність «конвертаційного» центру із обігом понад 40 млн грн.
Востаннє такого роду масштабну фінансову оборудку правоохоронці Тернопілля розкривали ще у 2011 р.
Працював «конвертаційний» центр у Львові
Міжрегіональне кримінальне угруповання із 5 осіб надавало незаконні послуги переважно підприємствам із західних областей України. І були серед них не лише приватні, а й державні структури. Про це сьогодні, 10 червня, розповів перший заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби (ДФС) у Тернопільській області Віталій Дума.
511500e7-25a6-4b27-adc9-314c232ed6b0
Під час перевірок і обшуків становили: правопорушники створили і використовували підприємства із ознаками фіктивності для переведення безготівкових грошових коштів у готівку за відсоткову винагороду від суми фінансових операцій, - пояснює він.
1360b15c-0cea-4722-8ba4-b43a6da34b8a
Працював «конвертаційний» центр у Львові. Його послугами здебільшого користувалися підприємства Волинської, Івано-Франківської, Львівської і Тернопільської областей, але була навіть фірма із центральної України. Механізм був простим: організатори, отримавши замовлення від суб’єкта господарської діяльності на переведення безготівкових коштів у готівку, укладали із ними «фіктивні» угоди на поставку товарів і надання різних послуг без фактичного їх виконання, отримували на розрахункові рахунки підконтрольних їм підприємств гроші із призначенням платежу за товари і послуги, після чого перераховували їх «ланцюжком» підприємств для подальшого переведення у готівку.
Орієнтовний обіг коштів на рахунках підприємств, що входили до складу «конвертаційного» центру, склав понад 40 млн грн, а незаконно сформований податковий кредит із податку на доходи підприємств для суб’єктів реального сектору економіки – понад 5 млн грн, - уточнює Віталій Дума.
Очікує штраф від 250 тисяч гривень до 425 тисяч
Під час обшуків в учасників «конвертаційного» центру виявили і вилучили кошти у різній валюті на загальну суму понад 2,2 млн грн (76,5 тис. доларів США, 1,7 тис. євро, 261 тис. гривень – прим.), печатки, штампи і факсиміле понад 20 підприємств.
Доказів – достатньо. Наші співробітники вилучили і носії інформації, і комп’ютерну техніку, і документи бухгалтерського та податкового обліку, - додає заступник начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в області Петро Цимбалюк. – Щоб відшкодувати завдані державі збитки, ми наклали арешт на 30 банківських рахунків суб’єктів господарювання у 10-ти банківських установах.
18b4fa5c-34e6-4c75-b129-fb8a087b7487
Триває досудове розслідування за фактами умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах і фіктивного підприємництва.
За таке порушення їх чекає покарання у вигляді штрафу від 250 тисяч гривень до 425 тисяч, - продовжує Петро Цимбалюк. – Окрім того, цих людей позбавлять права займати певні посади і займатися певною діяльність на строк до 3-х років із конфіскацією майна. Окрім того, державі відшкодують максимальну суму завданих спритниками збитків.