Тернопільщина переходить на «рідні» види палива

В області триває енергетичний аудит.

Протягом  2014 року завдяки впровадженню  енергоефективних заходів в області зекономили понад 36,8 тис. тонн палива на суму понад 19 млн гривень. Про це повідомив завідувач сектору енергетики та енергозбереження департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму ОДА Михайло Олійник під час  засідання колегії департаменту.

Головним напрямком роботи у сфері енергозбереження є залучення до паливно-енергетичного балансу області енергії, виробленої з альтернативних джерел і характерних для нашого регіону альтернативних видів палива.

«З початку 2014 року 40 котелень бюджетних установ та організацій переведено на використання альтернативних видів палива. Економічний ефект від впровадження даного заходу складає 3,5 млн  гривень. За  період з вересня 2014 року по квітень 2015 року бюджетними установами та організаціями скорочено споживання  4,1млн куб. метрів природного газу. З початку дії обласної комплексної програми енергоефективності та енергозбереження на 2010-2014 роки (з ІІ кварталу 2010 року) 270 котелень  бюджетних установ та організацій і 14 котелень  підприємств комунальної теплоенергетики області переведено на альтернативному паливі (відходи деревини, торф).  У 2014 році здійснено заходи з модернізації та реконструкції котельного обладнання та систем теплопостачання в 42 бюджетних установах та організаціях. Економічний ефект від впровадження заходу склав 450 тис.грн.

Підприємствами з виготовлення альтернативних видів палива у 2014 році вироблено 4,9 тис. тонн паливних брикетів і гранул з відходів деревини та 223 тонни  паливних брикетів з пресованої соломи, використання яких дозволить замістити понад 1,1 млн куб метрів природного газу», - зазначив Михайло Олійник.

Варто зазначити, що у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України розробили енергоефективний калькулятор (економічний калькулятор встановлення нового котла). У разі заміни старого котла або встановлення нового за допомогою такого калькулятора можна зробити орієнтовний розрахунок витрат і термін окупності. Окрім того, розрахунки можуть здійснювати всі, хто скористався або збирається скористатися програмою компенсації тіла кредиту в розмірі 20% на придбання «негазового» котла. Калькулятор розміщено на офіційному сайті Держенергоефективності в розділі «Пільгове кредитування для населення», файл - «Калькулятор для розрахунку вартості та державної компенсації при заміні котла» за посиланням -http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya/compensatsia.

На даний час відповідно до доручення голови Степана Барни в області працюють над розробкою нової Програми енергоефективності та енергозбереження на 2015-2020 роки. Під керівництвом першого заступника голови ОДА Івана Крисака відбулось організаційне засідання робочої групи з проведення енергетичного аудиту, половина учасників якої - науковці та члени громадських організацій. У результаті визначили напрямки та завдання департаментам ОДА, РДА, науковцям для формування проекту Програми. До середини червня у кожному районі повинні подати погоджені заходи з енергоефективності та енергозбереження на 2015 рік.

Повідомили у прес-службі ОДА.