Тернопільська письменниця піднімає питання про стосунки батьків і дітей (відео)

“Перехідний вік моєї мами” – книжку із такою назвою презентували сьогодні у Тернопільській обласній науковій бібліотеці. Автор – відома тернопільська письменниця і казкарка Ірина Мацко – піднімає проблемні питання про стосунки батьків і їхніх дітей-підлітків. Книга буде цікавою, зокрема, для дівчат підліткового віку і їх мам.

Книга Ірини Мацко “Перхідний вік моєї мами” – про тринадцятирічну дівчинку, проблеми підліткового віку, перше кохання, спілкування з однолітками, пригоди у таборі. Та ключова розповідь у ній – про стосунки із мамою. Звідси – і назва книжки, повідомляє tv4.

– Основний такий меседж, який я хотіла цією книжкою передати і дітям-підліткам, і батькам, що потрібно розуміти один одного, тому що змінюється дитина в цей час і потрібно інший підхід зовсім до неї дорослим. Тому потрібно змінюватись і батькам, і вчителям, практично всім, сприймати цю дитину зовсім по-іншому, тому що це вже не дитина, це вже підліток, це вже майже доросла людина, – розповідає письменниця, казкарка Ірина Мацко.

У Ірини Мацко – тринадцятирічна донечка. Саме стосунки із нею і проблеми, які періодично виникали, надихнули авторку на написання книжки. Порозуміння завжди можливе, якщо його прагнути, запевняє письменниця. І саме тому важливо змінити не дитину, а своє ставлення. Багато довелось переосмислити, каже Ірина Мацко, адже підлітковий вік – особливий. Позитивно оцінюють видання психологи.

– Проблема піднімається підліткової кризи, коли дитина вже підросла і вважає себе дорослою, а батьки ще не готові це сприйняти і надавати їй більше самостійності. І в цій книжці так природньо показано з точки зору тої дитини, як вона себе почуває, як вона реагує на слова мами, на ту її турботу, яку вона вже вважає гіперопікою, на всі переживання. І, фактично, дитина прагне близькості, прагне любові і стосунків теплих з мамою, але в той же час прагне і незалежності, самостійності, дорослості, – каже психолог Світлана Гліган.

Книга “Перехідний вік моєї мами” може бути цікавою, як для дівчат-підлітків, так і для їх мам.

ВідеоТернопільщиналітература