Тернопільські депутати приховують декларації, номери телефону та інформацію про помічників (інфографіка)
У розділі «Депутатський корпус» повинен бути номер мобільного телефону, mail-адреса, інформація про освіту, партійність, місце роботи і посада, інформація про округ, час та місце прийому громадян, а також про помічників.
Депутатський корпус та Декларація депутатів - це два розділи сайту міськради, які мають бути наповнені інформацією про депутатів. У розділі Депутатський корпус тернополяни мали б знайти номер мобільного телефону, mail-адресу, інформацію про освіту, партійність, місце роботи і посаду, інформацію про округ, час та місце прийому громадян, а також про помічників депутатів. Але такі дані подають далеко не усі, дехто обирає чітку позицію аутсайдерів.
Згідно рейтингу відкритості депутатів Тернопільської міської ради. “Освітньо-аналітичного центру розвитку громад” останні позиції займають Ігор Турський , який не вказав жодного контактного номеру телефону та місця роботи, Роман Ляхович, який не розмістив власну декларацію.
- Ми не прагнемо даним рейтингом когось похвалити, а комусь вказати на помилки. Наша мета – щоб депутати були максимально відкритими і нічого не приховували перед громадою. Ті, хто недобрав балів до максимальних 100 можуть легко змінити ситуацію – розмістивши відповідну інформацію на сайті, – зазначив керівник організації Максим Черкашин.
Окрім Ляховича, не розмістили власну декларацію 4 інших депутати - Іван Зінь, Тарас Білан, Володимир Гринда, Святослав Півторак. А ще 11 депутатів також соромляться власних помічників – інформації про них на сайті немає. Не забажали вказувати номер мобільного телефону і обмежились стаціонарним 6 депутатів.
Рейтинг тішить тим, що максимальну кількість балів - 100 балів - все таки набрав 21 депутат.
Фото ЦРГ, інфографіка