Тернопільські громадські активісти вийшли з атестаційних комісій поліції

Із атестаційних комісій працівників головного управління національної поліції Тернопільської області вийшло 17 громадських активістів із 19. Таке рішення пояснюють поновленням на посаді 5 правоохоронців, які за результатами роботи мала б покинути штат.

- Наша робота у складі атестаційної комісії не базувалась на жодних емоціях, - говорить депутат міськради Назарій Зелінка. – Це були довготривалі бесіди із врахуванням результатів «детектора брехні». Як говорили спеціалісти, показники апаратури були вкрай негативні. За звільнення цих людей голосували одноголосно. Але апеляційна комісія на такі результати уваги не звернула. То ж брати участь у процесі далі немає сенсу.

Рішення комісії були лояльними. Під час бесіди враховували бажання людини змінитись.

- Знайти «чистих» у цій системі – нереально, - каже депутат міськради Іван Сороколіт. – То ж ми намагались зрозуміти, чи людина готова мінятись. Витратили багато часу на цей процес. Уже відновили довіру людей, які почали включатись в роботу. Але перший етап переатестації завершився для нас безрезультатно.

14001874_1143362622388874_1549849506_o

Як додає активістка Любов Вовк, в апеляційній комісії був і представник «Ради бізнесу Тернопілля», через що дуже прикро решті членів організації.

- Саме його голос став вирішальним, - каже представник ГО «Рада бізнесу Тернопілля» Любов Вовк. – На жаль, ми не можемо впливати на наших колег.

Серед поновлених на посадах у поліції є ті, на яких зібрали інформацію про приписування злочинів невинним людям. Такі факти підтверджував «детектор брехні». Загалом, рівень знань цих людей під час тестування  – не дотягує до прохідного балу на патрульних поліцейських, додають громадські активісти.

Фото автора

 
Скандалправоохоронціпереатестаціяатестація