Тернопільські іноземці заявляють про систему поборів у медуніверситеті

«Ми платимо додаткові побори за все – вступ, оформлення документів, здачу іспитів, заліків».

Студенти-іноземці, які навчаються у Тернопільському  медичному університеті, написали відкритого листа до тернополян, в якому звинувачують навчальний заклад у свавіллі та корупції.

Іноземці не згодні з політикою новообраного ректора медуніверситету Михайла Корди.

“Шановні тернополяни!, - йдеться у листі. - Ми вирішили звернутися до Вас за підтримкою – група іноземних студентів Тернопільського державного медичного університету. Ми полюбили Ваше прекрасне місто Тернопіль, яке вже стало і нашим. Ми з глибокою повагою ставимося до Вас, корінних жителів міста, які толерантно, по-демократичному сприймають іноземців, добре ставляться до нас і членів наших сімей. Ми щиро дякуємо Вам за те, що надали нам можливість навчатися в Україні. Однак, хочемо поділитися тим, що наболіло, що не йде на користь іміджу держави Україна і міста Тернопіль.

Усі знають, що у нашому вузі відбулися вибори ректора, але не всім відомо, що ми виступили проти корупції у нашому навчальному закладі, яка набула величезного масштабу. Тому під час виборів ми, колишні і теперішні студенти-іноземці, виступили проти кандидатів на посаду ректора, які йшли від старої адміністрації університету, і особливо нашого колишнього декана професора Михайла Михайловича Корди. Ми не могли змиритися, що людина, яка створила цілу систему поборів з іноземних студентів, стане ректором. Однак наші рішучі дії не принесли позитивних результатів. Корда М.М. все-таки став ректором, наразі «показує себе активним євроінтегратором», із ним спілкуються представники місцевої і центральної влади, іноземні професори. Але всі вони повинні знати гірку правду про нього.

Ще під час виборів ми виступили з пікетом проти Корди М.М. та інших кандидатів від старої влади вузу. Але нас розігнали охоронці, не дали нам висловити свою позицію, донести правду до всіх викладачів і студентів. Ця подія відбувалась перед зустріччю з працівниками вузу, але нам вдалося звернутися до журналістів місцевого телеканалу. Ми записали відеозвернення до тернополян, фрагмент якого пройшов у випуску новин. Усім працівникам вузу ми вислали sms із посиланням на телепрограму, а потім на повний матеріал, який незалежні журналісти розмістили в Youtube, а також спрямували до правоохоронних органів. За цими матеріалами міліцією було відкрито кримінальні провадження.

Ми дуже здивовані, що хоча ми намагалися донести цю інформацію до усіх, насамперед, викладачів вузу, вони залишились байдужими до неї. Повірте, не так-то просто наважитися виступити проти адміністрації, від якої ми залежимо. Ми ризикуємо бути виключеними з університету та депортованими з України! Але ми знаємо, що у Вас в Україні відбулись революційні події, що Ви прагнете в Європу, а значить, хочете добитися європейських стандартів життя, щоб домінував закон і право, а також хочете побороти корупцію. Але ж окремі Ваші викладачі під керівництвом проф. Корди М.М. (а більшість насправді чесні і порядні люди) створили таку систему навчання для нас, іноземців, що ми за все змушені платити понаднормово, окрім офіційної оплати за навчання. У всіх цивілізованих країнах це називають корупцією та хабарництвом!

Ми платимо додаткові побори за все – вступ, оформлення документів, здачу іспитів, заліків. За окрему плату деяким студентам можна було бути відсутніми на навчанні по кілька місяців. Контракти на навчання з іноземними студентами часто заключались аж у листопаді-грудні навчального року, у той час як офіційно навчання починається з вересня. Заднім числом за окрему плату таким, часто відрахованим за неуспішність студентам з інших вузів, в ТДМУ проставлялись заліки та іспити, та й офіційна оплата здійснювалась за цілий навчальний рік, що є фінансовим порушенням. Все це організовувалось в основному окремими «надійними» викладачами кафедр, які викладають на молодших курсах. Саме ця група хабарників, залучена до такого «навчального процесу», найбільше й підтримувала виборчу кампанію майбутнього ректора, а зараз усі вони позаймали керівні посади.

Ми дуже здивовані позицією Міністерства охорони здоров’я, куди зі своїми скаргами зверталися неодноразово, ми їздили на особистий прийом до міністра О. Квіташвілі. Хоча завчасно згідно із графіком були записані на особистий прийом до Міністра, однак прийняла нас його заступниця п. Терещенко, яка проводила спілкування з нами через свого підлеглого п. Пятницького. Ми знали, що цей пан дружить з Кордою, бо знаємо і те, що йому в ТДМУ допомагали підготувати (а може й написали?) до захисту докторську дисертацію. Цей пан дуже холодно віднісся до нас, був абсолютно не налаштований на спілкування з нами. Не те що наводити лад у Тернопільському медичному виші. Як вже тепер нам стало точно відомо, оскільки у вузі всі про всіх знають, саме цей чиновник «виконував» докторську дисертацію у Тернополі, він же представляв новообраного ректора, незважаючи на наші звернення до Міністра з проханням відтермінувати призначення М. Корди, призначити незалежну перевірку та т.в.о. ректора. А зараз цей чиновник найближчим часом 28.05.15 р. буде мати остаточний захист «його» роботи тут в Тернополі, в ТДМУ. Хіба це не корупція? Можливо, в Україні й можна виконувати наукову роботу у Тернополі, працюючи у міністерстві у Києві, але це дуже дивно, а коли ж проводити досліди чи лікування хворих? Дивує, чому керівництво міністерства не контролює процес написання дисертацій своїми працівниками. І присилає представляти ректора, а потім він тут захищається? А може п. Пятницький саме тому так не просто байдуже, але й агресивно поставився до нас, студентів-іноземців, бо відпрацьовував послугу, яку надає йому адміністрація тернопільського вузу. Цікаво, чи п. Терещенко таки звільнена з посади, як про це заявив у телеінтерв’ю О. Квіташвілі, чи далі продовжує «боротися» з корупцією у МОЗ? Ми надавали у МОЗ інформацію про відкриті кримінальні провадження за підозрою у фактах хабарництва на іноземному факультеті нашого університету, але контракт з проф. Кордою М.М. таки був підписаний міністром, не чекаючи результатів об’єктивного розслідування. Але й на сайті МОЗ ні контракт, ні наказ про призначення М. Корди ректором не опубліковано. А де ж відкритість і прозорість? Це дуже дивно, як для міністра-демократа з європейськими поглядами на реформи у медицині і медичній освіті. Так в Україні, яку ми також вважаємо вже своєю другою рідною державою, ніколи не буде побудовано цивілізовану країну. А їхали ми вчитися до Вас з великою надією, що тут ближче до Європи, і порядок буде, як там.

Також дуже дивним здається нам, чому так довго і неефективно міліцією проводиться розслідування у кримінальних провадженнях, які ми ініціювали. Розглядаються тільки наші особисті заяви, контракти і обставини, не призначено системної перевірки всіх справ іноземних студентів, але ж це ціла система хабарництва і службових порушень.

Чому проф. Корда М.М. не з’явився на очну ставку з нами під час проведення слідчих дій, якщо по-справжньому чесний, чому боїться подивитися нам у вічі, якщо ніколи не брав хабарів?

Міліція хоче тільки спіймати когось «на гарячому», а те, що ми ризикуємо, заявивши на представників адміністрації вузу, це не береться до уваги. Одне заспокоює, що в Україні прийняті закони про захист заявників щодо корупційних дій. Ми щиро віримо, що правда і справедливість все-таки восторжествує у нашому вузі, як і в цілому в Україні!”.

Джерело: Погляд