То перерва, то обід

Лікуємось. На непродуману систему та дивний графік прийому у медиків нарікає тернополянин Олег. Каже, що за таких умов – черг та перерв - реальніше ще більше захворіти, аніж отримати допомогу. Медики ж запевняють: все відповідно до норм та графіка.

- Не розумію, як у період епідемії медики так можуть ставитись до хворих і до своєї роботи? - обурюється тернополянин Олег Пастернак. – То тих нема, то інших. То «прийдіть пізніше». А якби я вмирав чи в мене пневмонія, туберкульоз? Я ходив у поліклініку п’ять разів, аби зробити флюорографію й отримати рентгенівський знімок.
Тернополянин каже, що після своїх медичних «поневірянь» зібрався поговорити із головним лікарем. Та, згадавши аналогічний випадок зі свого життя, коли скарга нічого не дала, вирішив звернутись до ЗМІ.

- Хай прочитають, як воно виглядає збоку, - каже він. – Ситуація така: я нещодавно захворів. Прийшов у понеділок у поліклініку, щоби зробити рентген і зрозуміти, який у мене стан. Там кажуть, що не можна просто так, спершу треба йти до сімейного лікаря. Гаразд. Іду до сімейного лікаря. А в мене температура вже декілька днів. Приходжу – його нема.

То перерва, то обід
Виявляється, каже тернополянин, сімейний лікар працює з 12-ї до 15-ї. Незважаючи на тригодинний прийом, лікар ще й спізнюється на півгодини. 
- Лікар обстежує мене і приписує мені антибіотики. Я їй підказую, мовляв, може, спершу рентген треба зробити? – каже чоловік.


Далі пан Олег, побоюючись шкоди від антибіотиків, таки іде робити рентген. О 15-й годині його записують на 16.30. Повернувшись о вказаній годині, застав зачинений кабінет. Тож пішов робити флюорографію в інший.


- Далі виявляється, що лікарів, які дають опис знімка, також уже нема. Вони працюють тільки до 14-ї години! А якщо я вмираю? - запитує тернополянин. 
Наступного дня тернополянин поїхав забирати результати. Однак була вже 13.15 і лікарів не застав на місці. Сказали, що перерва до 14.00. Чоловік повернувся у лікарню о 15.15.  Кабінети знову зачинені.

- І мені знову зверхнім і хамовитим тоном повідомляють, що перерва. Я вже зірвався! Звідки я знаю, що ви там зачинились? Може, чаї п’єте, розважаєтесь? Люди у коридорі є, а медиків нема. Лікарка тоді виписала мені якийсь папірчик і направила до терапевта, до якого, швидше за все, черга чоловік 200. Я попросив: дайте мені результати мого знімка. Не дали. Бо мені треба купити диск, і тоді вони запишуть. Результатів я так і не отримав. 

Результати флюорографії чоловік отримав наступного дня. Проглянувши їх, лікарі призначили лікування. На щастя, чогось жахливого вони там не виявили.
- І скажіть, як хворій людині бути? – обурюється він. – Та за таких умов ще сильніше захворіти можна!


На пацієнта – 12 хвилин
Скільки ж часу працюють сімейні медики та рентген-кабінети, ми поцікавились в адміністрації ТМКЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» та в адміністрації міської лікарні №2. У першого в підпорядкуванні – сімейні лікарі, у другої – рентген-кабінети. В обох установах запевняють, що лікарі працюють відповідно до графіка. І що рентген варто робити тільки після огляду у сімейного лікаря. 

- Робочий день сімейного лікаря охоплює 7 годин 42 хвилини, - розповідає заступник головного лікаря «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Надія Боднар. – Він складається з двох частин – прийом пацієнтів, як усі звикли говорити, в поліклініці. На прийом одного - 12 хвилин згідно з нормами. Загалом на прийом пацієнтів - 3,5 години на день. Решта робочого часу - для викликів на дім.
 
Затриматись удома у якогось із пацієнтів лікар, звісно, може. Адже ніколи невідомо, скільки часу там доведеться пробути, чи не доведеться викликати швидку. Однак у разі спізнення на прийом той повинен повідомити керівництво. А воно – пацієнтів, які очікують на прийом. Відтак ситуації, як у пана Олега, не повинно бути. 


- Якщо справа термінова, то прийняти може й інший лікар із спареної дільниці, - продовжує лікар. – Якщо ж похід плановий, то все-таки варто звернутись до свого сімейного лікаря.

Є потреба у перервах
Щодо роботи рентген-кабінетів, то, як запевнив головний лікар міської лікарні №2 Віктор Кміта, вони працюють згідно з графіком. А в реєстратурі повідомили – рентген-кабінети працюють у всі дні, окрім вихідних, з 8.30 до 17.00. Обідня перерва – півгодини, з 13.00 до 13.30. То чому ж тернополянин Олег приходив у перерву до 14-ї, і на перерву о 15.00? Кажуть, людський фактор.


- Наразі у зв’язку із масовими захворюваннями маємо велике навантаження і на апаратуру, і на лікарів, - каже Віктор Кміта. – Максимальне навантаження – 50 флюорографій на день, а приміром, учора, зробили понад 100.  Може, і техніка не витримати, і люди. Зрозуміло, що є причини для технічних перерв.

Якщо у  когось виникають запитання щодо роботи тих чи інших кабінетів або лікарів, додає він, завжди можна дізнатися в адміністрації.

Джерело: te.20minut.ua