Точите березовий сік в Тернополі - готуйтеся до штрафу в 500 грн
За незаконний збір березового соку в заборонених місцях або із молодих дерев, передбачений штраф від 85 до 510 гривень.
Збирати сік в межах населеного пункту, в тому числі в парках та заповідниках, або із дерев, діаметр яких менший 20 см, заборонено, повідомляють в обласній екологічній інспекції. Структура періодично влаштовує рейди, аби зловити зловмисників, однак якщо бачите пакети чи пляшки біля стовбурів цих дерев, про це також варто повідомляти екологам, повідомляє "20 хвилин".
- У нас в дворі хтось точив сік із берези, - розповідає тернополянка Ольга. - Пляшку потім забрав, коли достатньо соку натекло, а от надріз нічим не обробив, то біля берези ціла калюжа того соку натекла...
В таких випадках можна допомогти дереву і самостійно, розповів начальник відділу благоустрою міського управління ЖКГ Олег Соколовський.
- Звісно ж, найкращий варіант - спеціальний узвар, яким обробляють зрізи на плодових деревах, - каже пан Соколовський. - Однак таке є не в кожному домі. Тому можна дірку в стовбурі замастити і звичайною глиною. Дехто, намагаючись допомогти, вважає, що і звичайною землею можна заробити "ранку" на дереві, однак земля намокне і відпаде, а от глина буде триматися.
Відповідно до статті 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), самовільний збір березового соку в межах населеного пункту, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 510 грн. Також залежно від важкості завданого пошкодження та розміру дерева розраховується розмір заподіяної шкоди, наприклад, при пошкодженні берези діаметром 20 см шкода становить 110 грн, якщо діаметр більше 30 см – 205 грн. При зборі соку в лісових насадженнях без спеціального дозволу порушуються вимоги ст. 69 Лісового Кодексу України. За вказане порушення ст. 65, 65-1 КУпАП передбачено адмінстягнення у розмірі 85-170 грн - повідомляє екоінспекція Тернопільщини.
Довідка:
Повідомляти про випадки збору березового соку можна в обласну екологічну інспекцію за тел.: 25-95-82.