ТОП помилок, яких користувачі досі припускаються під час купівлі ПК
На правах реклами
Попри велику кількість інформації про комп’ютерне «залізо» в інтернеті, багато користувачів досі дотримуються застарілих уявлень і припускаються типових помилок під час складання ПК. Ці хибні уявлення живучі й передаються з вуст у вуста, хоча давно є переконливі факти, що спростовують їх. Розбираємо найпоширеніші.
Обчислення «пляшкової шийки» продуктивності за допомогою онлайн-калькуляторів
Багато хто думає, що можна зайти на сайт з калькулятором, ввести конфігурацію свого ПК і отримати точний чисельний показник того, наскільки одні компоненти обмежують продуктивність інших. На жаль, насправді це не працює.
Методологія розрахунків у таких сервісів вельми туманна, а результати — неточні і сповнені дивних рекомендацій на кшталт «поміняй свій 6-ядерний процесор на 12-ядерний, щоб поліпшити зв’язку на 10%». Оцінити цифрою, наскільки CPU обмежує GPU (і навпаки) в принципі неможливо. Тому найрозумніший підхід вибирати комп’ютери — дивитися реальні тести продуктивності тієї чи іншої зв’язки CPU + GPU в актуальних іграх і застосунках.
Тестування процесорів і відеокарт не в тих роздільних здатностях
Практично всі оглядачі «заліза» тестують нові CPU в роздільній здатності 1080p, а не 1440p або 4K. Це викликає подив у частини читачів, адже «ніхто не купує потужний процесор для гри у Full HD». Насправді для цього є вагома причина:
- Сенс тесту CPU — виявити різницю між моделями процесорів. Тому компоненти «ганяють» у тій роздільній здатності, де продуктивність впирається саме в чип, а відеокарта не лімітує FPS. Зазвичай це 1080p, іноді 720p.
- Тести GPU потрібно проводити у високій роздільній здатності (1440p, 4K), щоб знизити вплив процесора на результати і виявити реальну різницю між відеокартами.
Тільки так можна об’єктивно порівняти продуктивність сучасних CPU і GPU.
Переоцінка необхідності рідинного охолодження для процесорів
Рідинні системи охолодження стали дуже популярними. Нові CPU нерідко споживають понад 250 Вт, а під серйозним навантаженням здатні розжарюватися до 300–350 Вт. Щоб впоратися з таким тепловиділенням, геймери скуповують 360-мм «водянки». Однак для більшості CPU, особливо середнього класу, рідинне охолодження — це явний оверпрайс. 12-ядерних «монстрів» з TDP 200+ Вт можна «приборкати» висококласними повітряними кулерами за $40–60.
Хоча комп’ютерні технології розвиваються дуже швидко, хибні думки і міфи про «залізо» відмирають набагато повільніше. Щоб не витрачати гроші даремно і не гнатися за модою, найкраще читати огляди з різних джерел, цікавитися реальними тестами і думками досвідчених користувачів.
Фото з відкритих джерел