У Кременецькій академії відбулася подія року (фото)
У Кременецькій академії відбулася подія року − відкриття аудиторії імені Бориса Козубського, адвоката та громадсько-політичного діяча України. Захід пройшов за участю голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Барни, керівника Центру досліджень історії адвокатури і права при Національній асоціації адвокатів України Ірини Василик (м. Київ), представника адвокатури Тернопільщини, депутата ВР V скликання, адвоката Василя Богачука. Більшість присутніх відкрили для себе ім’я Бориса Козубського. Ця постать відома свого часу за межами Волині, але незаслужено забута.
Про це на своїй сторінці у facebook повідомила доктор історичних наук, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Ірина Скакальська.
"Надзвичайно приємно для викладачів академії, що очільник області підтримує регіональні історичні дослідження, власне біографічного спрямування. Також Степан Степанович запропонував долучатися до дослідження тематики УПА. Наступний рік буде Роком Української повстанської армії в Тернопільській області.
Пані Ірина Василик підкреслила важливість події та презентувала книги для бібліотеки академії. Зазначу, що Національна асоціація адвокатів України профінансувала виготовлення стендів.
Після завершення офіційної частини було проведено засідання круглого столу на тему: «Адвокатура Кременеччини: забуте і невідоме». Важливою є його ухвала! Це й іменна стипендія Бориса Козубського для юних науковців академії, також публікації статей у збірнику з історії адвокатури України та видання монографії про адвокатську та громадсько-політичну діяльність Бориса Козубського у серії «Адвокатська біографістика», яку започаткувала НААУ.
Необхідно відзначити, що увагу присутніх привернув альбом життєпису Бориса Козубського, який зібрала та підготувала голова Кременецької «Просвіти» Лілія Следзінська. Цікаві факти про родину Козубських повідомив Василь Олійник.
Сьогоднішня презентація стендів, присвячених Борису Козубському, є першим кроком до подальших наукових пошуків з поповнення матеріалів аудиторії. Метою заходу було не лише привернути увагу до навчального закладу, але й показати, що ґрунтовні наукові дослідження можуть проводитися не лише у відповідних наукових інституціях, але і в невеликих регіональних центрах."