У Китаї фермери знищують птахів через коронавірус (Агроновини)

Птахівники в провінції Хубей (Hubei province) із центром у місті Ухань знищують молодих птахів на своїх фермах через нові правила боротьби з коронавірусом, пише The New York Times.

Спалах коронавірусу в Китаї вже паралізував транспортування живих тварин, кормів та іншої сільгосппродукції. Фермери не можуть придбати корми для тварин і скоротили вдвічі видачу залишків кормів для своїх курей. Дехто просто утилізує птахів, бо немає чим годувати і куди збувати продукцію.

«Багато молодих птахів були безпечно утилізовані», — сказав китайський чиновник, проте не назвав кількість знищених птахів.

Відомо, що живу птицю вважають потенційним ризиком для поширення коронавірусу, тому в провінції діє заборона на на переміщення живої птиці. Відтак фермери не можуть закуповувати чи продавати курчат і курячі яйця.

Нагадаємо, Хубей є провінцією з центром у місті Ухань, де вперше був ідентифікований коронавірус, через який загинули більше 636 людей та заразилися понад 20 000 осіб по всій країні.

«У фермерів немає можливості доїхати на ринок. Я використовую свої запаси корму і не знаю, що робити із курячими яйцями», — сказав китаський фермер Чен, на фермі якого поблизу міста Хуанган виробляють більше 7 тис. яєць на день. 

Також повідомляють: цього тижня в китайських соціальних мережах поширилися відео, на яких фермери показують поховання пташенят, каченят та дорослих качок, а також яєць у невстановлених місцях.

Фермер придбав трактор за держпрограмою під 7% річних

Фермер із Немирівського району Андрій Вечерук отримав в «Ощадбанку» кредит за державною програмою для малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%». Кредитні кошти в розмірі 500 тис. грн зі ставкою 7% аграрій витратить на придбання нового трактора Lovol 1054, пише Vlasno.

Кредитна програма стартувала у лютому. А сам Андрій Вечерук — один з перших вінничан, хто скористався нею. За словами фермера, новий трактор допоможе його агрофірмі «Україна» у вирощуванні озимої пшениці, ячменя, ріпака, сої та соняшника у селищі Ситківці.

«У тракторі 105 кінських сил, він придатний для всіх робіт, які нам необхідні в полі. В ньому стоїть англійський мотор, він з кондиціонером, музикою, зручний і комфортний. Та й за потужністю трактор нам підходить», — говорить Андрій Вечерук.

 

080222 (Copy)

При цьому 20% вартості трактора фермер, за умовами кредитування, покрив власним коштом. Розрахуватися з банком планує вже у цьому році.

«Раніше брав в «Ощадбанку» кредити під 17%, а тепер дали під 7%. Думаю, у жнива зберемо пшеницю і «закриємо» кредит», — міркує власник нового трактора.

Нагадаємо, програма «Доступні кредити 5-7-9%» передбачає кредитування малого бізнесу у державних банках на суму до 1,5 млн грн терміном до 5 років.

Відповідно до умов кредитування, ці кошти мають бути використані на придбання та/або модернізацію основних засобів, транспортних засобів, що використовуватимуться в комерційних цілях, а також на будівництво чи ремонт господарських будівель, крім офісів. Відсоткова ставка таких кредитів коливається від 5 до 9% річних.

Для підприємця, що отримав кредит за ставкою 7-9%, вона може бути зменшена до 5% за умови, якщо підприємець створить два нових робочих місця.

Фото з відкритих джерел

агрофермеркредиттракторптахівництвоКитайкоронавірус