У центральній районній лікарні запрацював цифровий мамограф
Теребовлянська центральна районна лікарня з кожним роком оснащується новим обладнанням. В медичному закладі уже функціонує сучасна клініко-діагностична лабораторія. Окрім того, у лікарні встановлено рентген-діагностичний комплекс (комп’ютерна томографія, УЗД, рентгенографія), придбано сучасні апарати для проведення малоінвазивних оперативних втручань. Також тут проведений капітальних ремонт приймально – діагностичного, хірургічного, терапевтичного відділень, пральні та стерилізаційної з відповідним обладнанням, повідомляє Прес-служба ОДА.
Реконструкцію приміщення та функціонування нового обладнання оглянув під час робочої поїздки у Теребовлянський район голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.
А відтепер у Теребовлянській центральній районній лікарні запрацював цифровий мамограф. Урочистий старт роботі сучасного медичного апарату дали голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова Теребовлянської РДА Юрій Ништа, головний лікар Михайло Никеруй, керівник ПОП «Іванівське» Антон Білик та лікар-рентгенолог Олександра Бочуля.«Сьогодні вже завершений капітальний ремонт пологового відділення, на який було витрачено близько 1,5 мільйонів гривень з місцевого бюджету (кошти громад та районної ради) та частково з субвенції державного бюджету, що виділяється на фінансування закладів охорони здоров’я. Залишається оснастити відділення обладнанням та усім іншим необхідним інвентрем», — розповів головний лікар Теребовлянської ЦРЛ Михайло Никеруй.
«Місцеві медики мали потребу в придбанні мамографа, адже онкологія щорічно прогресує. А новий апарат фінського виробництва дозволить раніше діагностувати захворювання молочної залози і відповідно зменшить кількість ускладнень. До слова, в області із районних лікарень подібне обладнання мають лише Заліщицька та Тернопільська райлікарні», — зазначив Михайло Никеруй.
Загалом за останні роки вказана лікарня отримала цифровий флюорограф, три УЗД апарати, комп’ютерний томограф, лапароскопічна стійка для малоінвазивної хірургії, апарат ШВЛ, холтерівський апарат, для круглодобового моніторингу хворих з порушенням ритму серця, апарат для зварювання м’яких тканин. На сучасному рівні обладнана клініко – діагностична лабораторія: біохімічний, імуноферментний, гематологічний аналізатори.
Слід зазначити, щорічно у даному медичному закладі лікується понад 8 000 осіб, хірургами лікарні здійснюється 1600 операцій різної складності. У лікарні та поліклініці проліковано 57 учасників АТО та їх сімей.
«Стратегія розвитку Тернопільщини передбачає підвищення якості надання медичних послуг жителям краю. Сьогодні ми на реальному прикладі бачимо позитивні зміни, що відбуваються у сфері охорони здоров’я. Безперечно, ми не будемо зупинятися на досягнутому й надалі продовжуватимемо роботу в даному напрямку», — підсумував Степан Барна.