У Бучач прийдуть «Ті, що вірні»

На Тернопільщині розпочинається серія прем’єрних показів нового документального фільму «Ті, що вірні». 

Стрічка розповідає про вихід Української Греко-Католицької Церкви з підпілля після насильної ліквідації у 1946 році.

Як повідомили «ТЕРЕН» у Департаменті інформації УГКЦ, фільм «Ті, що вірні» – історія заборони і легалізації найбільшої переслідуваної Церкви XX століття. Після насильної ліквідації у 1946 році вірні УГКЦ протягом 43 роки зберігали свою віру у підпіллі. Підпілля пережило Сталіна, Хрущова і Горбачова, щоб відродитися у 1989 році. Герої стрічки, які здійснили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їх долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи, .

Режисер фільму Валентин Дігтяренко. Це вже друга його велика творча робота. У 2015 році відбулася прем’єра його фільму «Капелани».

Нагадаємо, що в Українському домі в Києві нещодавно відбувся прем’єрний показ цього нового документального фільму.

Валентин Дігтяренко, розповідаючи про роботу над фільмом, відзначив, що творці спершу передивлялися архівні відео, а потім почали шукати людей, які на тому відео були… Герої стрічки, які здійснили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їхні долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи.

Хоча фільм документальний, але через силу самої його історії досить проникливий для глядача.

Презентуючи стрічку «Ті, що вірні», Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відзначив, що цей фільм, який Церква хоче подарувати своїм вірним і українському суспільству, розповідає про силу Євангелія, про силу Божу, яка діяла в житті, у серцях людей, які вірили.

«Ми згадуємо, – сказав Предстоятель, – трагічні роковини насильницького нищення нашої Церкви і часто вживаємо слово «ліквідація», але Божу силу не можна ліквідувати. Так само як і не можна ліквідувати віру справжніх християн. Назва цього фільму якраз і віддзеркалює ту силу, яка променіє з облич, постатей священиків, єпископів, монахів і монахинь переслідуваної Церкви».

«Коли Україна шукає справжнього життя, справжнього релігійного життя, ми так хочемо, щоб вона могла познайомитися з тими особами, могла їх почути, побачити. Але найважливіше, аби через таку важливу зустріч сила тих людей могла нам передатися. Дивлячись на них сьогодні, аби ми були тими, які є і будуть вірними», – побажав усім і кожному Блаженніший Святослав.

Архиєрей подякував усім, хто працював над фільмом.

На презентації фільму також були: владика Богдан (Дзюрах); Володимир В’ятрович, директор Інституту національної пам’яті; Євген Нищук, актор театру і кіно, міністр культури 2014 року; Олег Турій, історик; народні депутати; духовенство та вірні УГКЦ.

Презентація фільму у Тернополі планується 8 квітня у «Палаці кіно» імені Івана Франка.

Орест САРМАТСЬКИЙ

Фото - Департамент інформації УГК

Фотофакт