У Тернополі вигадали власний метод боротьби зі «стихією» (фото)

Не можна перетворювати місто на суцільну торговицю, вважає міський голова Тернополя Сергій Надал. Тож, за ініціативи влади, в одному із традиційних місць вуличної торгівлі влаштовуватимуть ярмарки, в інших – зі «стихією» боротимуться по-новому.

- На «п’ятачку», біля перехрестя вулиць Дружби і Миру, традиційно у певні сезони проводили сільськогосподарські ярмарки, - розповідає пан Надал. – Люди звикли до цього. До того ж, торговці почали перетворювати цю містину на «стихійний» ринок. Надійшло прохання від жителів «Дружби» про ярмарки, аби можна було купити продукти дешевше. Тому виконавчий комітет прийняв відповідне рішення.

Ярмарки надалі відбуватимуться щосуботи. Виробники сільськогосподарської продукції за можливість торгувати на «п’ятачку» платитимуть, а комунальників зобов’язали прибирати цю місцину після завершення торговиці.

- Була пропозиція влаштувати подібну торговицю і на «Східному». Із таким проханням зверталися  у мерію місцеві жителі, - продовжує мер. – Було дві пропозиції: влаштувати торгівлю біля магазину «Прогрес» і на вулиці Довженка. Однак це рішення не підтримали депутати, посилаючись на скарги частини тернополян. Як ми вирішимо питання із цією торговицею, наріз невідомо.

Натомість вулицю Чорновола влада має намір остаточно звільнити від «стихії».

- Що ми бачимо зараз? Як прийдуть поліцейські, то ніхто там не торгує. Як тільки вони підуть, продавці відразу розкладають свій крам, - розповідає міський голова. – Тому ми спробуємо унеможливити торгівлю у цьому місці іншими методами.

Ще торік було звернення від активістів, які просили зробити вул. Чорновола пішохідною. Цей варіант розглядається, чиновники навіть готують відповідну документацію.

- Можливо, там треба встановити певні об’єкти, що перешкоджатимуть торгівлі «з землі», - припускає мер. – Це можуть бути якісь зелені насадження, інсталяції, фігури, аби не тримати в тому місці щодня поліцейського, а просто унеможливити там торгівлю. Адже все місто перетворювати на ринок не можна.

Міський голова нагадав, що у Тернополі є соціальний ринок на вул. Шептицького. Там будь-хто може продавати вирощену власними руками продукцію.

Віра ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Фото автора і з відкритих джерел