Українські скульптори на Тернопільщині творять «Навіки Богу» (фоторепортаж)

Перший Всеукраїнський скульптурний симпозіум «Навіки Богу» розпочався у Зарваниці.

Зарваницький духовний центр зібрав відомих в Україні та світі митців, які прибули сюди для участі в неординарній події, яку напередодні благословив глава УГКЦ, патріарх Святослав Шевчук.

- Зарваниця – особливе місце для кожного християнина. Тут Божа благодать додає сили і енергії, спонукає філософськи поглянути на своє життя, оцінити певні сподівання та поступки, - розповів кореспонденту «ТЕРЕНу» Микола Шевчук - заслужений художник України, живописець та іконописець, скульптор, ініціатор та керівник Першого Всеукраїнського скульптурного симпозіуму «Навіки Богу».

unnamed (26)

За його словами, важливо те, що на Перший  Всеукраїнський скульптурний симпозіум «Навіки Богу» запрошені скульптори, які мають, свій, абсолютно різний стиль роботи з каменем, а сама ідея цієї мистецької акції передбачає наданням митцям повної свободи та імпровізації у створенні робіт, враховуючи їхній  багаторічні професійні напрацювання.

unnamed (27)

Що ж зображатимуть скульптори у своїх творах, зрубуючи та стесуючи все зайве із кам’яних брил, які привезли із Бережанського кар’єру сюди, завдяки меценату, тернопільському підприємцеві Мирославу Лобоцькому. Поки що – це секрет. Але, безумовно, це будуть філософські твори, що уособлюватимуть певні християнські символи-образи.

unnamed (32)

Скульптурний симпозіум Микола Шевчук назвав «Навіки Богу». Дуже влучна назва. Бо через віру і любов кожен з нас у цьому земному житті складає вдячність Всевишньому за все, що Він нам дає. Тож кожен добрий помисел, поступок, дія, в тому числі й те, що під час цього симпозіуму буде створено із каменю, видобутого з тверді земної, це також – своєрідна подяка Богові від людей, об’єднаних Божим талантом, тут, де між Небом і Землею світить і світитиме віками пречистий образ Зарваницької Божої Матері та стоятимуть кам’яні силуети,  випромінюючи земне тепло людям і щиру подяку й славу навіки Богу. Бо творити й дякувати – це означає приймати повногранно дароване Всевишнім життя, давати радість іншим, бути для когось джерелом радості, знаючи, що для тебе таким джерелом є Бог, який присутній і діє в кожному моменті часу і в усякому місці - упродовж всього нашого буття…

 

unnamed (28)

unnamed (31)

unnamed (30)

unnamed (33)

  Фото автора

 
Зарваницяархітектурахудожникскульптурамистецтво