Українським кабанам стане складніше перетинати кордон з Польщею (Агро-новини)
У Польщі розробили план зведення огорожі для припинення міграції диких кабанів на кордоні з Україною і Білоруссю.
За оцінками експертів, будівництво паркану обійдеться у $30 млн, його протяжність складе більше 700 км. Про це заявив міністр сільського господарства країни Кшиштоф Юргель, повідомляє pigua.info.
Нагадаємо, останній випадок АЧС був зафіксований у Полтавській області.У с. Плехів Оржицького району на території ФГ «Плехів-Агро» від чуми загинуло 48 свиней.
За словами урядовця, Міністерство фінансів готове виділити необхідні кошти. Експерти вважають, що АЧС була занесена до Польщі дикими кабанами з Білорусі. Найнебезпечніші місяці, коли захворювання поширюється особливо швидко — червень, липень і серпень.
Що чекає на аграріїв у новому політичному сезоні
Аграрним комітетом на розгляд Верховної Ради України (ВРУ) передано 34 законопроекти, які комітет рекомендує парламентаріям ухвалити протягом 7-ої сесії VIII скликання.
Про це під час погоджувальної ради 4 вересня заявив заступник голови Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, говориться у повідомленні на його Facebook.
За його словами, найбільш важливі з законопроектів спрямовані на виконання Україною зобов«язань перед ЄС, вирішення питань малих форм господарювання шляхом врегулювання відносин у сфері виробництва органічної продукції, а також врегулювання земельних відносин, які стосуються усіх суб'єктів аграрного ринку.
«Розгляд законодавчих ініціатив по блоках є корисним та результативним. Прикладом такої ефективної роботи як раз було прийняття законопроектів в аграрній сфері протягом 6-ої сесії. Отже, протягом 7-ої сесії запропонував продовжити нашу роботу у вигляді тематичних днів», — зазначив Бакуменко.
Тому він звернувся до голови ВРУ, а також керівників депутатських фракцій і груп з проханням щодо включення до розкладу пленарних засідань Верховної Ради України на наступний пленарний тиждень для розгляду аграрних законопроектів:
Аграрні рейдери сконцентрувалися у 5 областях
За І півріччя 2017 р. в Україні від аграрного рейдерства найбільше постраждало п’ять областей.
Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова під час конференції «Перші підсумки роботи аграрних антирейдерських штабів» у Києві.
Про це повідомляє АgroPolit.com.
Нагадаємо, рейдери намагаються захопити землі господарства у с. Святовасилівка Дніпропетровської області. Маючи досвід у протистоянні рейдерству у с. Бережинка Кіровоградської області бійці «Донбасу» постали зі щитами на захист селян та їх землі.
«Не дивно, що найбільш «гарячими» регіонами по кількості звернень та порушень є місця скупчення сільськогосподарських земель. Це Центральна Україна, Херсонська, Миколаївська, Кіровоградська та Дніпропетровська області», — уточнила вона.
За словами заступника міністра, таких випадків немає у Закарпатській області.