Україну звинуватили у фальсифікації меду китайським сиропом (Агроновини)
На міжнародному ринку щодо України ведеться чорний піар. Наших постачальників звинувачують у фальсифікації меду китайським сиропом та іншими речовинами. Про це йшлося на зустрічі експортерів та виробників меду в Торгово-промисловій палаті, повідомляє agro.guide.
Спростувати це складно, бо офіційно Україна не може підтвердити ні кількість виробників, ні обсяги виробництва меду.
Також ми не можемо 100% продемонструвати простежуваність продукції.
Це лише один із факторів заниженої ціни на український мед. Є також і інші проблеми, які зумовлюють кризу у вітчизняній галузі бджільництва.
Це і низька економічна рентабельність всіх гравців ринку, і перевиробництво меду. А також надлишок виробничих потужностей серед експортерів. Більш того, не всі вони відповідають вимогам.
Стало відомо, скільки платять холдинги за пай
За 1 га орендованого паю холдинг МХП виплачує власникам $140/га в рік. Про це повідомив керівник відділу земельної політики та майнових відносин МХП Володимир Нагорний, передає Latifundist.com.
- Пайовики, які отримали землю від колишніх колгоспів, охоче йшли на співпрацю з холдингом, враховуючи ринкову орендну плату, стабільність і регулярність виплат, а також високу репутацію МХП як ділового партнера. У період 2004-2005 рр. вартість оренди становила 3% від нормативної грошової оцінки паїв, наразі — це 10-12% в залежності від регіону, — повідомив Володимир Нагорний.
За його словами, зацікавленість людей у співпраці з МХП підтверджує статистика.
- У 2018 р. і, після закінчення термінів оренди, переукладати договірні відносини з МХП відмовилися власники паїв загальною площею всього лише 500 га. І це аж ніяк не означає, що цю землю люди неодмінно здали в оренду за вищими цінами. Більшість з них вирішили обробляти наділи самостійно, — додав представник холдингу.
Володимир Нагорний зазначає, що бувають зрідка випадки, коли пайовикам надходили більш вигідні пропозиції, однак, аграрії не змінюють перевірений роками досвід співпраці з МХП на привабливі обіцянки невідомих потенційних орендарів.
Фото з відкритих джерел