В Україні не буде дефіциту картоплі (Агроновини)
Якщо рітейлери купуватимуть продукцію безпосередньо в промислових картоплярських господарствах. Це дозволить уникнути цінової «накрутки» і вилучити недобросовісного посередника. Таку думку висловила Оксана Руженкова, виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі (УАВК), передає пресслужба асоціації.
– Україна повинна терміново запровадити дзеркальні заходи до країн Євроазійського Економічного Союзу (ЄАЕС, Митний Союз) і не дозволити торгівельним мережам, що наразі є монопольним каналом збуту продовольчої продукції, імпортувати картоплю з цих держав», — вважає експерт.
За словами Руженкової, з початку періоду збуту картоплі врожаю 2019 року практично всі торгівельні мережі налагодили співпрацю з трейдерами-імпортерами, бо це чудовий спосіб для організації корупційних закупівель: категорійні менеджери отримують хабарі від трейдерів.
– На жаль, рітейлери вводять в оману керівництво Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Антимонопольний комітет України, коли стверджують, що змушені купувати імпортну картоплю, бо вітчизняна на 60% є неякісною. Трейдери не лише завозять в Україну контрабандними шляхами картоплю без відповідних дозвільних карантинних сертифікатів, а скуповують неякісну продукцію в одноосібних господарствах і формують партії картоплі-різносортиці низької якості, – розповідає експерт.
В асоціації вважають, що ситуація на полицях супермаркетів може кардинально змінитися на краще в плані якості продукції, якщо рітейлери знайдуть спільну мову з виробниками і купуватимуть продукцію безпосередньо в промислових картоплярських господарствах. Це дозволить уникнути цінової «накрутки» і вилучити недобросовісного посередника.
Джерело: аgravery.com
Верховна Рада запровадила податкові пільги для агробізнесу
У зв’язку з карантинними обмеженнями, введеними для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19, Верховною Радою було прийнято низку законодавчих актів, що полегшують податкове навантаження для громадян і бізнесу. Про це розповіли фахівці юридичної компанії Arzinger у матеріалі на Latifundist.com.
Зазначено, що в межах прийнятих нормативних актів тимчасово надано такі податкові пільги:
Звільнення від відповідальності за порушення податкового законодавства в період з 1 березня по 31 травня 2020 р., окрім порушень, що стосуються нарахування, декларування, сплати акцизного податку, рентної плати, податку на додану вартість і порушення правил обліку, виробництва й обороту пального.
Протягом цього ж періоду платникам податків не нараховується пеня. Якщо ж пеня за цей період була нарахована, але не оплачена, вона підлягає списанню.
Введено мораторій на проведення фактичних і документальних податкових перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 р.
Фото з дописів