В Україні зростає інвестиційна привабливість вирощування ожини (Агроновини)
В Україні попит на ожину за останні роки зростає та викликає високу інвестиційну привабливість вкладення коштів в організацію її вирощування.
За словами експертів, найбільш зайняті в Україні ягідні ніші – це полуниця і малина, до них поступово підтягується і смородина.
– Початківцю ягіднику не варто відразу виходити в ці сектори ринку, оскільки доведеться розвивати бізнес в умовах високої конкуренції. Краще за все звернути увагу на менш заповнені ніші, до яких відноситься вирощування ожини, – розповідають аналітики.
Зазначимо, що хоч ожина і не така солодка як малина, однак володіє величезним набором корисних для організму речовин. Тому попит на ожину розширюється, що дозволяє з упевненістю говорити про високу інвестиційну привабливість вкладення коштів в організацію її вирощування. До того ж врожайність ожини в 2-3 вище, ніж у малини, що означає більше доходів при тих же витратах.
– За розрахунками аналітиків бізнес-план вирощування ожини передбачає організацію господарства на площі 10 га. При початку вирощування необхідно звернути увагу на вибір місця розташування, посадка і догляд за кущами, збір врожаю, його упаковка та збут. На придбання необхідної техніки буде потрібно більше $312 тисяч, – пояснюють експерти.
Зауважимо, що бізнес-план вирощування ожини розрахований на семирічний період. З моменту початку реалізації до збирання першого врожаю пройде дев'ять місяців, і з липня другого року почнеться продаж ягід. Згідно з розрахунками період окупності вкладених в його створення коштів складе менше 3,5 років.
Джерело: agravery.com
В Україні пройде форум равлиководів
На Київщині 22 лютого пройде форум «Вся правда про равликовий бізнес. Як заробляти на вирощуванні равлика у власному городі. Основи равликівництва». Про це повідомляє прес-служба Асоціації равлиководів України Prosnail. Розведення равликів в Україні – чи прибутковий це вид бізнесу? Як побудувати равликову ферму? Які технології використовувати? Скільки грошей треба, та коли окупаються вкладення? І, нарешті, куди подіти вирощених равликів? На ці та інші питання ви зможете отримати відповідь 22 лютого на форумі Асоціації равлиководів України Prosnail «Вся правда про равликовий бізнес. Як заробляти на вирощуванні равлика у власному городі. Основи равликівництва».
Кількість місць обмежена. Реєстрація за посиланням.
Джерело: agravery.com
Фото з відкритих джерел