В Тернополі будують будинок для нужденних
У Тернополі на вул. Симоненка розпочалося будівництво соціального будинку. У майбутньому тут прийматимуть самотніх людей, яким потрібна допомога. Після завершення будівництва опікуватиметься нужденними парафія св. Петра. Втім, коли будинок офіційно запрацює, поки не відомо.
Уже кілька місяців у Тернополі при парафії св. Апостола Петра триває активне будівництво соціального будинку, який має назву «Дім св. Антонія». За цей час із занедбаного довгобуду об’єкт перетворився на кількаповерхову будівлю.
Як розповів «Номер один» ігумен монастиря Різдва Пресвятої Богородиці о. Юстиніан Городечний, у свій час парафія віддала частину ділянки, яка їй належала, під будівництво будинку для безпритульних. Цим проектом опікувалась благодійна організація «Карітас», яка діє при Тернопільсько-Зборівській архієпархії. Та згодом в організації з’явилися фінансові проблеми. Так вдалося звести лише цокольне приміщення. Кілька років об’єкт стояв нерухомо, аж поки ним не зацікавився митрополит кир Василій Семенюк УГКЦ. Коли митрополит дізнався, що перспективи завершення будівництва «Карітасом» дуже малі, доручив благодійній організації передати об’єкт парафії св. Апостола Петра.
- Відверто кажучи, ми не творили жодних планів стосовно цього дому. Він належав «Карітасу», а передати його нам вирішила архієпархія та дирекція організації, - зізнається о. Юстиніан. – Але в світі нічого просто так не відбувається, віримо в Божий промисел. Значить, ми повинні виконати цю соціальну місію.
Наразі «Дім св. Антонія» носить широку назву – соціальний будинок, бо, власне, на яку саме групу людей він розрахований, на парафії поки до кінця не визначились. Парох церкви св. Апостола Петра та директор будівництва о. Іван Пєхота схиляється до думки, що у ньому проживатимуть самотні люди, які не мають підтримки рідних, але водночас потребують допомоги. Одночасно в соцбудинку зможуть проживати 15 підопічних. Крім того, розглядалася можливість надання допомоги тут дітям вулиці.
- Поки що цей будинок називається соціальним. Це широке поняття, яке не обмежує напрямків його діяльності. Ми не маємо чітко окреслених напрямків реалізації споруди, однозначно, вона буде служити людям, – пояснив о. Юстиніан.
У соціальному будинку одночасно житимуть сестри-монахині, які опікуватимуться потребуючими людьми. На парафії розраховують і на підтримку мирян, адже стареньким потрібна буде допомога, в тому числі медична та психологічна. Автором проекту є тернопільський архітектор Сергій Гора. Він спроектував і храм св. Апостола Петра, який нині є однією з окрас міста. Площа будинку становить понад 1000 квадратних метрів. Відповідно до задуму, будівля матиме багато вікон, що робитиме її світлою та просторою. Основними меценатами будівництва є францисканці Австрії, які в рамках Чину допомагають втілювати ініціативи своїх братів в Україні.
О. Юстиніан розповідає, що, окрім цього, для підтримки будівництва створено благодійний фонд «Францисканські серця – убогим», однак він дуже слабо працює. Поки що немає зацікавлення і допомоги від місцевої влади.
- Допомагають брати-францисканці, парафіяни і прихожани. Відверто кажучи, і не звертаємося до людей, тому що вони й так нині обтяжені різними бідами, хворобами та скрутою. Втім прикро, що церква (не лише католицька) виконує багато соціальних служінь, та не зустрічає належної підтримки від держави, - каже ігумен о. Юстиніан. – Але з Божою допомогою сподіваюся, нам вдасться завершити цю благу справу.
О. Юстиніан надіється, що в майбутньому соціальний будинок дозволить трохи розвантажити монастир, при якому нині діє дуже багато соціальних проектів. Серед них: кухня для бідних, де щодня отримують їжу нужденні та безпритульні, школа св. Антонія для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та інші.
Прогнозувати, коли завершиться будівництво соціального будинку, на парафії не беруться. На це суттєво впливають курс долара та вартість будівельних матеріалів, які нині зростають у ціні мало не щогодини.
Усі, хто хоче долучитися до будівництва соціального будинку при парафії святого Петра у Тернополі, можуть звертатися за номерами телефонів: (0352) 28 95 55 і 096 828 47 13 – о. Юстиніан.