В Тернополі розгулялася вітрянка

Понад 700 дітей на Тернопільщині перехворіли на вітрянку лише у січні цього року. Це у 2,5 рази більше, ніж протягом усього 2014 року.

Переважно це діти дошкільного або молодшого шкільного віку. Ріст захворюваності є прогнозованим, адже недуга має циклічність і подібні спалахи повторюються кожних 3-4 роки.

Щороку в світі реєструють у середньому 80-90 млн. випадків вітряної віспи, а в Україні - близько 150 тисяч. За рівнем захворюваності серед дітей вітряна віспа поступається лише гострим респіраторним вірусним та кишковим інфекціям. Заразитися хворобою дуже просто. Вона передається повітряно-крапельним шляхом. Відтак, достатньо лише увійти в контакт із хворим. Найчастіше вітрянка передається від дитини до дитини в дитсадках і школах. Носієм недуги є хворий за 2-3 дні до початку висипу та до 5-го дня після появи останнього висипання. Інкубаційний період при вітряній віспі триває від 11 до 21 дня, найчастіше - близько 14 днів. Тому якщо у вас або вашої дитини підвищена температура, а на тілі з’явилось висипання, звертайтеся до лікаря. повідомляє gazeta1.

– Ріст захворюваності ми почали фіксувати ще у грудні 2015 року. Протягом січня зафіксовано понад 700 випадків вітряної віспи. Захворювання має циклічність, тому сплески недуги спостерігаються кожних чотири роки. Так, скажімо, у 2012 році інтенсивний показник становив 317, а в 2014 році – 230. Загалом протягом 2014 року захворіло 300 дітей, а у січні 2016-го – 700. Причому лише протягом одного тижня було зафіксовано понад 300 випадків. У лютому захворюваність почала знижуватися, – розповіла начальник відділу епідеміології та санітарної охорони території ГУ Держсанепідемслужби в області Марія Павельєва.

Початкові ознаки захворювання схожі на застуду – гарячка, зниження апетиту, іноді – болі в горлі. При підйомі температури з’являється висип: спочатку у вигляді дрібних округлих червонуватих плям до 1 см, потім вони плавно піднімаються над поверхнею шкіри, перетворюючись на горбики, потім – на сверблячі міхурці з прозорою рідиною. Згодом вони підсихають, вкриваючись кірочками, які безслідно відпадають упродовж 1-2 тижнів. Проте, якщо міхурці нагноїлися чи дитина їх розчухала, на їх місці формуються рубчики, що створює косметичні дефекти шкіри.

Хоч показники захворюваності високі, медики кажуть не панікувати. Якщо цьогоріч на вітрянку перехворіє багато тернополян, то наступні 3-4 роки будуть спокійними, а захворюваність нижчою.

Вітряна віспа належить до некерованих інфекцій. Вакцинації проти неї внесено до календаря профілактичних щеплень як рекомендовані за станом здоров’я. Її проводять дітям віком від 12 місяців життя до 12 років одноразово. При щепленні осіб віком 13 років і старших – дворазово з 4-тижневим інтервалом. Проте в області жодна дитина від даної інфекції не прищеплювалась.

Усі з дитинства пам’ятають, що під час вітрянки висип змащували зеленкою. Зараз ця практика потихенько відходить у минуле. На сьогодні ринок засобів для догляду за ранками від вітрянки пропонує відмінні засоби - каламін-лосьйон, розчин календули, феністил-гель, бепантен-плюс.

Висипання на тілі можуть викликати сильний свербіж. Тому медики рекомендують батькам, чиї діти уже підхопили недугу, обрізати їм коротко нігті, щоб вони не розчухали рани і не здирали кірки, оскільки можна занести інфекцію. Найбільша активність захворювання в епідеміологічному плані в осінньо-зимовий період. Найчастіше хворіють діти у віці 5-9 років, новонароджені на 2-3 місяці життя хворіють рідко, що пов'язано з наявністю у них материнських антитіл. Якщо ви не хворіли на вітряну віспу в дитинстві і заразились, вам одразу потрібно звернутися до лікаря, адже дорослі переносять хворобу важче. Після захворювання формується пожиттєвий імунітет, повторні випадки вітрянки вкрай рідкісні та потребують пильної уваги з боку медиків.