Вікно у духовний світ – саме з такою назвою християни асоціюють ікону. Вона займає особливе місце у житті людини, і є невід’ємною частиною християнської традиції. Без них неможливо уявити інтер’єр храму чи дім людини. Образи завжди займають видне місце і є мальованим словом Божим. А про те, яку саме роль відіграє ікона у житті людини, дізнавалась Марія Губаль.
За переказами, першу ікону написав євангеліст Лука. Саме ж слово «ікона» у перекладі з грецької означає «образ», «зображення». Дозвіл на використання ікон у церковному і суспільному житті офіційно прийняли в 787 р. на VII Вселенському соборі в Нікеї. Перші ікони в Україні були візантійського походження, найстарші, які збереглися до нашого часу, датуються 11-12 століттями. Це були образи писані на дереві, а також викарбувані на камені, повідомляє тв4.
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=VBfG4eitBic[/embed]
До сьогоднішнього часу розмаїття ікон дуже широке. Існують ікони Святої Трійці, Ісуса Христа, та пов’язаних з ним подій, серед яких виділяються безпосередньо ікони Спасителя і зображення євангельських подій за участю Христа, серед них окремо виділяють “страсні ікони”, ікони Богородичні, ікони святих та ангелів. Та, незважаючи на їх різноманіття, усі вони звернені до людини, і є мальованим словом Божим.
– Ікона – це є мальоване слово Боже. Так, як слово Боже писане, воно відкриває серце людини, є тою правдою, через яку людина доходить до пізнання Бога і самої себе. І через цю правду людина визволяється від гріха і зла, і через Ісуса єднається з Богом, – розповідає сотрудник церкви Пресвятої Трійці (с. Зарваниця) отець Петро Пастух.