Властивості біопалива із решток кукурудзи наближені до деревних (Агроновини)
Побічна продукція кукурудзи на зерно має досить хороші паливні властивості, близькі до властивостей деревного палива. Повідомляє drovnik.ua.
Біопаливо, виготовлене з біомаси кукурудзи, може спалюватися в котельному обладнанні, призначеному для дерева.
Як було зазначено в повідомленні, вміст золи в кукурудзяних стеблах і листках є основним фактором якості для подальшого виробництва біопалива і залежить від технології збирання (цей показник збільшується внаслідок контакту біомаси з грунтом). З огляду на це, існує два типи золи: структурна зола і неструктурна. Структурна складається з неорганічних речовин в рослині, які залишаються після її спалювання. Звичайна зольність кукурудзи — 3,5%.
Неструктурна зола — це неорганічні речовини (переважно грунт), які потрапляють в біомасу при її заготівлі, зокрема, при формуванні валків і при тюкуванні. Типовий загальний вміст золи в біомасі кукурудзи при збиранні сільськогосподарськими машинами в кілька проходів становить 8-10%.
За технічними характеристиками золи рослинні залишки кукурудзи наближаються до деревної біомаси, забезпечують кращі умови для спалювання, ніж солома зернових культур.
Властивості побічної продукції рослинності залежать від місця вирощування, часу збору і погоди, грунту і добрив. Найбільший вплив на теплотворну здатність біомаси кукурудзи надає вологість.
Вільний ринок землі підтримало 19% українців
За даними опитування Соціологічної групи «Рейтинг», відкритий ринок землі в Україні підтримало лише 19% опитаних. Про це повідомляє AgroPolit.com.
Серед опитаних 73% віддали голос проти такої ініціативи, а 8% — не визначилися.
- Відносно вищий рівень підтримки старту ринку землі серед молодших і заможніших респондентів, власників паю, які його самостійно обробляють. Але навіть у названих категоріях кількість противників цієї ініціативи становить не менше 60%, — йдеться у повідомленні.
За даними опитування, продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям підтримують ще менше — всього 13%. Проти цього — 81% опитаних.
При цьому 74% респондентів вважають, що рішення про запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні повинно прийматися на всеукраїнському референдумі. 17% — мають протилежну думку.
Опитування було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» 28 вересня — 1 жовтня 2019 р. серед 2 000 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Похибка вибірки — 2,2%.
Нагадаємо, на сайті Верховної Ради України з’явився повний текст законопроекту №2194 про вільний ринок землі.
Фото з відкритих джерел