Всупереч власному рішенню та волі колективу, депутати Тернопільської облради хочуть повернути вплив на газету "Свобода"
Колектив редакції газети «Свобода» б’є на сполох.
Працівники випадково дізналися, що у четвер, 22 вересня 2016 року, на сесії обласної ради «стоятиме питання про призначення редактором газети зовсім сторонньої людини, далекої від газетної справи».
«Ні обласна державна адміністрація, ні обласна рада навіть не думали повідомляти трудовий колектив про такі кардинальні кадрові зміни», - йдеться у повідомленні на сайті газети.
За попередньою інформацією, головним редактором депутати хочуть призначити краєзнавця Віктора Уніята, який більше зв’язаний з історією та написанням книжок, аніж з журналістикою.
Проте, найдивнішим виглядає те, що депутатам підсовують рішення, яке прямо суперечить їхній попередній ухвалі.
Адже 31 травня 2016 року на своєму черговому пленарному засіданні депутати Тернопільської обласної ради прийняли рішення за №175 «Про реформування друкованого засобу масової інформації газети »Свобода" та редакції газети, співзасновником яких є Тернопільська обласна рада.
Відповідно до діючого документу, Тернопільська обласна рада взяла до відома, що «згідно з рішенням зборів трудового колективу редакції газети Тернопільської обласної ради і Тернопільської обласної державної адміністрації »Свобода« від 30 березня 2016 року (протокол № 1) визначено, що реформування друкованого засобу масової інформації газети »Свобода« та редакції газети буде здійснюватися у спосіб виходу органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації».
Крім того, згідно з розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 26 квітня 2016 року № 243-од «Про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції, співзасновником яких є обласна державна адміністрація» передбачено вихід Тернопільської обласної державної адміністрації із складу співзасновників друкованого засобу масової інформації газети «Свобода» та редакції газети з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.
Як результат, обласна рада вирішила: вийти із складу співзасновників друкованого засобу масової інформації газети Тернопільської обласної ради і Тернопільської обласної державної адміністрації «Свобода» та редакції газети «Свобода» з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб'єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.
В цьому ж рішенні депутати зобов’язали діючого в. о. головного редактора здійснити всі необхідні дії, щоб довести до логічного завершення процес роздержавлення.
Таким чином, депутати вже не вправі приймати будь-які рішення, що стосуються газети «Свобода».
Що, чи хто спонукає обласну владу робити кроки в напрямку зміни свого попереднього рішення, залишається загадкою. Як і те, навіщо влада вкотре хоче адміністративним методом та вказівками зверху впливати на ЗМІ.