Видання про князів Вишневецьких перемогло у Всеукраїнському конкурсі «Краща книга України»
У Держкомтелерадіо нагородили переможців конкурсу «Краща книга України».
Гран-прі конкурсу присуджено видавництву «Балтія-Друк» за книгу колективу авторів «Князі Вишневецькі», повідомляє сайт Держкомтелерадіо (Див. ТУТ).
Це третій том започаткованої видавництвом серії науково-популярних видань «Еліта». Книга розповідає про історію роду князів Вишневецьких – про одну з наймогутніших і найбагатших фамілій української магнатерії. Серед представників роду - Дмитро (Байда) Вишневецький, що вважається засновником Запорізької Січі, і Ярема Вишневецький – лютий ворог козацького руху під проводом Богдана Хмельницького; Раїна Вишневецька (Могилянка) - меценатка, покровителька православних монастирів і король Речі Посполитої Михайло Корибут Вишневецький. Життєписи цих особистостей і їх слід у історії України – це і є темою досліджень українських, польських, литовських і білоруських науковців. Видання містить багато ілюстрацій.
Також дипломи переможці у різних номінаціях отримали: видавництво «Букрек» за книги «Дива українських храмів» Зірки Мензатюк та «Відлуння нашої хатки» Тетяни Винник, видавництво «Либідь» за книгу Володимира Мельниченка «Михайло Грушевський у Москві», видавництво «Балтія-Друк» за книгу «Кость Лавро», ПП «Рідна мова» за книги «Місцеве самоврядування в Україні: євроінтеграційний шлях» та «Місцеве самоврядування в умовах децентралізації влади в Україні» Руслана Плюща, видавництво «Ранок» за книгу «Чигиринський сотник» Леоніда Кононовича, видавництво «Генеза» за книгу «П’ятсот миттєвостей» Миколи Боровка, ПП «Агентство по розповсюдженню друку» за книгу «Народні художні промисли України» Олени Сапури і Георгія Муніна.
Цього року участь у конкурсі взяли 15 видавництв з усіх регіонів України, вони надали на розгляд журі 42 видання різної тематики. Основна його конкурсу – сприяти розвитку вітчизняного книговидання, удосконаленню традицій вітчизняної книговидавничої справи, підвищенню ролі української книги в суспільстві, популяризації сучасних технологій, художнього оформлення та поліграфічного виготовлення книги.
Фото з відкритих джерела