Як правильно користуватися пічним опаленням: поради рятувальників

Рятувальники нагадують про правила безпеки під час зимового опалення будинків

Щорічно з настанням холодів зростає ймовірність виникнення пожеж. В опалювальний період люди починають інтенсивніше обігрівати житлові будинки та господарські приміщення, не завжди дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки, повідомляють у пресслужбі ДСНС Тернопільської області.

12 грудня саме порушення правил експлуатації пічного опалення ледь не стало причиною пожежі одному з помешкань в селищі Козлів Тернопільського району, де в димарі житлового будинку зайнялась сажа. Помітивши полум’я люди негайно звернулись по допомогу до місцевої пожежної команди, які вжили необхідних заходів – полум’я не поширилось за межі димаря. Пожежі вдалось уникнути.

На щастя, ця подія минула без суттєвих негативних наслідків, та її виникнення є ще одним приводом нагадати про необхідність дотримання елементарних правил пожежної безпеки. Постійно слідкуйте за станом опалювальних печей та димарів, своєчасно їх ремонтуйте. Будьте обережні при палінні та використанні відкритого вогню, – кажуть рятувальники.

У разі користування пічним опаленням:

  1. Перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;
  2. біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
  3.  усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
  4. золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:

Якщо сталася пожежа, телефонуйте за номером «101».

Фото стокове

ДСНСопаленняпіч