Як тернопільський директор дегустував вина у Лівані

Тернопільщина та Ліван спільно розвиватимуть туризм.

Минулого місяця у Бейруті (Ліван) відбувся круглий стіл для ліванських та українських туроператорів «Українсько-ліванська співпраця у розвитку туризму». Тернопільщину на цьому поважному заході представляв директор комунальної установи «Обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр» Володимир Демчишин. В ексклюзивному інтерв’ю «Номер один» пан Володимир розповів про цю невідому для більшості місцевого населення країну та поділився перспективами налагодження з Ліваном туристичних взаємин.

– Офіційна частина заходу була організована таким чином, що спершу українській делегації показали саму країну. Ми побували на ознайомчій екскурсії містами Біблос, Джунія, Джета Гротто, Захле. Зокрема, під час відвідин Біблоса разом із послом України в Лівані Ігорем Осташем побували в міській раді, де працює всього 20 чоловік. Спілкуючись із мером цього міста щодо туристично-інформаційних центрів, той здивувався, що в Україні вже є такі. Він показав місце, де вони планують створити такий центр у мерії, на одній зі стін якого вже є перший арабський алфавіт.

У місті Джунія побували в дивовижному місці, де вдалося побачити унікальний пам’ятник Діві Марії, яка стоїть на горі на високому постаменті. Піднятися до статуї можна сходами-серпантином, які звиваються навколо постаменту. Сходи не дуже широкі, постамент досить крутий, гора, на якій він стоїть, – теж. Одним словом, дивитися вниз страшнувато.

Сам круглий стіл у його прямому розумінні відбувся на третій день нашого перебування у Лівані. На ньому нам розповіли про те, як вдалося розвинути тризм у країні, яка пережила 15-річну громадянську війну. Країна оточена конфліктними територіями, і в самому Лівані політична ситуація не проста. Проте держава туризм розвиває і вважає його пріоритетом. На сьогодні Ліван – це країна з величезним туристичним потенціалом! Найдавніші цивілізації, перший алфавіт, дивовижні кедри, тепле море та засніжені схили гір, своєрідна кухня, традиції виноробства, християнські й мусульманські святині, легенди про святого Георгія… – все це теж Ліван. Зі свого боку, учасникам круглого столу передав вітання від керівників ТОДА і обласної ради, презентував туристичний паспорт Тернопільщини, передав футболки з туристичною символікою Тернопільської області, книги про Т. Шевченка, картини з краєвидами нашої області, а також солодощі «Вітання з Тернополя».

artleo.com-67734

– Що дасть Ваш візит особисто для Тернопільської області?

– З представниками ліванської сторони домовився про співпрацю в туристичній галузі. Вони готові приймати українських туристів у себе, натомість я запропонував ліванцям відвідати наш край – тернопільські печери, замки, сплави нашими річками. Під час проведення особистих перемовин познайомився з Міністром туризму Лівану, якого зацікавив медичний туризм. Для початку він у складі ліванської делегації готовий приїхати, щоб на власному прикладі переконатися в цілющих властивостях тернопільських мінеральних вод, зокрема в Більче-Золотому (Борщівський р-н) і Конопківці (Теребовлянський р-н).

Познайомившись із Віце-президентом Торгово-промислової палати Лівану, банкіром, розповів йому про потенціал Тернопільщини. Той не проти зробити інвестиції в оздоровчі центри нашого регіону. Конкретно велася розмова про відновлення санаторію «Медобори» в Гусятині. Високопосадовець Торгово-промислової палати Лівану готовий приїхати до нас у квітні-травні 2017 року для більш предметної розмови.

З головою Асоціації туристичних компаній Лівану та з представниками туристичних агенцій домовився про співпрацю безпосередньо з «Обласним інформаційно-туристичним краєзнавчим центром». Представники місцевих туристичних бізнес-структур готові приїхати подивитися на наші туристичні маршрути та побувати в найбільш привабливих з точки зору туризму містах: Бучачі, Теребовлі, Гусятині, Кременці, Вишнівці, Збаражі, Бережанах тощо. У травні планую організувати інфо-тур ліванських туроператорів Тернопільщиною.

Україна і Ліван переживають однакові виклики. Наче і є туристичні цікавинки, а туристів недостатньо. Чому? Туристи бояться їхати до нас. А тому наше головне завдання – навчитися протистояти міфам і стереотипам у свідомості потенційних іноземних туристів.

– Ліван, серед іншого, відомий своїми винами…

– У місті Захле наша делегація відвідала виноградну долину Бекаа, де відбулася дегустація понад 20 видів місцевих вин. Власник винного заводу «Karamwine» – колишній пілот Президента Лівану, капітан Хабиб Карама – займається виготовленням вина, араки і джеззіньяка. Витримані 12 місяців у дубових бочках, вина мають широкий спектр ароматів з оксамитовим смаком, що дозволило їм зайняти гідне місце на світовому ринку вин. Додам, що особисто мені сподобалися 2-3 сорти вина, особливості яких були у смаковій якості, зокрема кислинка. Цікаво, що виноробня знаходиться на території маронітського монастиря і самі ченці теж займаються виноробством.

ТернопільщинаТернопільтуризмміжнародна співпрацятернополянинВолодимир ДемчишинспівпрацярозмоваЛіван