Як виготовити іграшку з вовни (фото)

Тернопільська майстриня Люся Дрозд кілька років працює із вовною, виготовляючи з неї ляльки та мініскульптури. Вона переконана:  “валяні іграшки — це тепло, неймовірна краса і навіть філософія.  Іграшку можна створювати навіть кілька тижнів поспіль, бо це кропітка робота. Проте у неї фантастичні результати. Якщо бодай раз спробуєте зваляти свою іграшку, повірте, ви будете задоволені”.

Якщо ви й собі задумали створити трохи краси й казки власними руками, то ось кілька порад, котрі допоможуть та зорієнтують, із чого почати.

Для виготовлення іграшки із вовни знадобиться не так багато. По-перше, вовна (слівер для основи та фарбований кардочес для зовнішнього шару), по-друге, спеціальні голки для валяння та  губка для миття посуду, яка буде робочою поверхнею.

Перш за все, треба визначитися, що виготовити. Найкраще — намалювати ескіз. Подумати над розмірами іграшки, бо відповідно до цього треба запастися вовною. Далі починаєте створювати основну форму виробу (для неї краще використати вовняний слівер, бо він дешевший).  Тут, як у малюванні — хочете зробити грушу, тоді доведеться зваляти шар та еліпс, а потім їх з‘єднати. Важливо починати роботу з простіших проєктів. Деколи здається, що фігура проста, але може знадобитись трохи більше досвіду для того, щоби правильно побудувати її з вовни. Для початківців ідеальні круглі, овальні форми.

Після того, як створили форму, починаємо «розмальовувати» її кольоровою вовною, формуючи остаточний вигляд іграшки. Після — «зашліфовуємо» голкою всі елементи, так, щоби не було видно гострих кутів.

263724365_231446042443223_7393334181599380088_n

Слід врахувати, що якщо хочете зваляти іграшку методом сухого валяння, то переконайтеся, що вовна, яку купуєте, підходить для такого методу. Адже існує й мокрий метод, де використовується дуже тонка й ніжна мериносова вовна, яка не підійде для сухого валяння.  Крім того, уважно підбирайте голки: є універсальні, грубі й тонкі голки для валяння. Грубі — для початкових етапів роботи, а ось чим тонша голка, тим пізніше її потрібно буде використати. Зазвичай я використовую голки з номерами: #36, #38, #40.

263552558_585002189397126_723064179142950210_n

Як на мене, якщо не маєш поняття, як взятися до цього мистецтва, краще сходити на майстер-клас. Навіть одного заняття вистачить для розуміння процесу, а далі все піде як по маслу, якщо бажання до цієї медитації не зникне.

Запитувала Анна Золотнюк

Фоторозповідьвовнаіграшкаінструкціяхендмейд