Як вживати ліки, щоб вони справді подіяли

Через певні помилки під час прийому ліків лікування може стати неефективним

Чим запивати ліки? Коли приймати? Що їсти потім? Існують помилки під час прийому ліків, які здатні звести нанівець усе лікування. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоровʼя України. 

Якщо для одних препаратів критичної різниці немає, то з іншими потрібно бути дуже обережними. Недотримання інструкції застосування може стати причиною того, що ліки будуть недієвими або ж завдадуть шкоди.

Помилки, яких варто уникати: 

Ігнорування взаємодії ліків із їжею та напоями

Завжди уважно читайте інструкцію до лікарського засобу. Вона може містити застереження про вживання препарату з певними напоями та їжею. Наприклад, грейпфрутовий сік здатен знижувати або навпаки підвищувати абсорбцію деяких ліків. Якщо ви не впевнені щодо будь-яких взаємодій — проконсультуйтеся з фармацевтом в аптеці або вашим лікарем.

Неправильне зберігання ліків

Дотримуйтесь умов зберігання, щоб препарат не зіпсувався та не втратив своєї ефективності. До речі, найневдаліше місце для аптечки — ванна кімната, для якої характерні  підвищена вологість і нестабільна температура. 

Неправильне дозування

Ліки слід вживати саме в тих дозах, які призначив лікар. Медичний фахівець визначає дозування, зважаючи на ваш вік, вагу, загальний стан тощо. Не змінюйте його — це може призвести до того, що ліки не подіють або ж спричинять побічні ефекти. 

Нерегулярність вживання ліків

Недотримання алгоритму вживання ліків призводить до неправильної концентрації препарату в організмі. Як результат — вони не діятимуть належним чином.

Недотримання правил вживання

Важливо вживати препарат саме так, як зазначено в інструкції — перед їжею, під час їжі чи після — щоб забезпечити його правильне всмоктування. Вживайте ліки правильно, щоб отримати бажаний ефект від лікування! Якщо маєте сумніви, запитання — проконсультуйтеся з лікарем. Завдяки сервісу е-рецептів для пацієнтів це максимально зручно.

 

 

лікиМОЗпрепарати