Як зменшити споживання солі та покращити здоров’я

Чому слід зменшити споживання солі і як це зробити, розповів гастроентеролог-дієтолог

Зменшення споживання солі є одним із кроків до покращення здоров’я, адже надмірне вживання солі може спричиняти ряд проблем, таких як високий тиск, серцево-судинні захворювання, хвороби нирок і навіть підвищений ризик розвитку деяких видів раку. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує вживати не більше 5 грамів солі на день, але багато хто перевищує цю норму в кілька разів. Чому слід зменшити споживання солі і як це зробити розповів гастроентеролог-дієтолог, експерт МОЗ Олег Швець.

Натрій – необхідний елемент для нашого організму. Він підтримує баланс рідини та забезпечує нормальну роботу м’язів і нервів. Однак надмірне споживання натрію, головне джерело якого – кухонна сіль, збільшує ризик гіпертонії, що може призвести до серцевих нападів та інсультів. Надлишок натрію змушує організм затримувати рідину, що збільшує об’єм крові в судинах та підвищує артеріальний тиск. У віці зростання цього тиску відбувається природно, тому обмеження солі стає ще важливішим.

Дослідження 2019 року показали, що українці споживають майже втричі більше солі, ніж рекомендовано (12,6 грама проти рекомендованих 5 грамів на добу). Українські діти також значно перевищують безпечні норми. Підлітки, наприклад, споживають у середньому 9,2 грама солі щодня, що перевищує навіть норму для дорослих.

Максимальна рекомендована норма натрію для дорослих становить 2300 мг на день, і 70% натрію в раціоні надходить із оброблених продуктів та ресторанних страв, таких як піца, соуси, чипси та випічка. 

Як скоротити вміст натрію у своєму раціоні?

Дотримуючись цих простих порад, ви зможете зменшити споживання натрію та знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, залишаючись при цьому активними й здоровими.

Читайте також: Готуємо без солі: добірка рецептів від кулінара Клопотенка

Фото з відкритих джерел

сіль