Якими будуть тарифи на опалення та електроенергію у новому році на Тернопільщині
Уряд обіцяє не піднімати ціни до кінця опалювального сезону
Ціна на електроенергію для населення буде збережена до 30 квітня. Кабмін продовжив дію положення щодо покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної військової адміністрації.
Рішення ухвалено з метою доступності електроенергії для побутових споживачів через складну економічну ситуацію внаслідок повномасштабної військової агресії рф.
Об’єкти енергетичної інфраструктури залишаються під прицілом росіян і потребують інвестицій для відновлення і ремонтів. Та попри це держава залишається соціально відповідальною і гарантує своїм громадянам стабільність цін на електропостачання. Тому вартість електроенергії на рівні 2,64 грн за кВт*год буде збережена. Це має надзвичайно важливе значення для підтримки побутових споживачів у період опалювального сезону, – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Цього року в області своєчасно розпочали опалювальний період 2023/2024 року, який проходить стабільно, без виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій.
Усі об’єкти критичної інфраструктури галузі забезпечені резервними джерелами енергії. Підготовлено запаси матеріалів та обладнання: генератори, паливно-мастильні матеріали, буржуйки, дрова та вугілля тощо.
На котельнях централізованого теплопостачання встановлено три когенераційні установки, які будуть працювати у випадку відсутності електроенергії.
До закінчення опалювального періоду усі споживачі забезпечені природним газом за пільговою ціною: населення – 7,96 гривень, бюджетні установи – 16, 39 гривень. Відповідно до Меморандуму між Урядом та органами місцевого самоврядування тарифи на тепло та гарячу воду не піднімалися.
З метою впровадження розподіленої генерації розвивається відновлювальна енергетика області: у 1,8 раза у порівнянні із 2019 роком збільшились встановлені потужності об’єктів відновлювальної енергетики та у 3 рази - обсяг виробленої електричної енергії з ВДЕ.
На сьогодні частка відновлюваних джерел у загальному виробництві електроенергії в Україні досягла 13%, в області – близько 19 %.
Фото з відкритих джерел