З брюссельської капусти можна робити папір – дослідження (Агроновини)
Бельгійські вчені знайшли нову сировину для виробництва паперу. Нею стала брюссельська капуста.
Детальніше про це розповідає Агроцентр.
Подрібнення пагонів та листя брюссельської капусти у поєднанні з маринуванням дозволяє уникнути псування, а порівняно вологий матеріал можна легко пресувати.
Подрібнена та маринована брюссельська капуста може використовуватися як сировина для виробництва паперу або пластмас.
У 2020 році у Фландрії висадили майже 3 тисячі гектарів брюссельської капусти. Це на 17% більше, ніж у 2019 році. Їстівні качани становлять лише 38% рослини, а 62% рослин йде у відходи.
Інститут Інагро знайшов можливість використати залишки відходів брюссельської капусти в біоекономіці. Наприклад, виробляти папір чи пластик. Щоб це стало можливим, необхідно дотримуватися ряду умов, наприклад, окремий збір брюссельської капусти під час збирання врожаю.
Порівняно вологий матеріал можна добре пресувати, але дослідження точного процесу досі триває.
Українці перемогли в міжнародному конкурсі меду
На престижній Міжнародній виставці меду London Honey Awards, мед “Запашні луки Козачки” завоював срібну медаль за чудову якість. Цей мед роблять на пасіці Миколи Андонієва, який має досвід бджільництва понад 10 років.
Детальніше про це розповідає Агроцентр.
Його пасіка стаціонарна, містить до 20 вуликів, бджоли української степової породи. У 2019 р. мед із його пасіки був визнаний кращим і гідно представляв Україну на конкурсі World Beekeeping Awards 2019 у Монреалі. А у 2020 р. вирішив взяти участь у Міжнародній виставці меду London Honey Awards.
— Чому я вирішив взяти участь в конкурсі? Можна сказати, що мета в мене була патріотична. Україна постійно заявляє про себе, як про медову державу. Ми займаємо п’яте місце у світі з експорту меду, а на світових конкурсах себе не представляємо й не беремо в них участь, — заявив Микола Андонієв.
Він зазначив, що найважче та найдорожче було відправити мед на конкурс до Лондону, адже жодна поштова компанія, крім DHL Express, не брала мед для пересилання, пояснюючи свою відмову тим, що цього року Великобританія заборонила ввезення меду з-за кордону.
Фото з відкритих джерел