За рясних травневих дощів пшениця дасть хороший урожай (Агроновини)
За рясних травневих дощів озима пшениця дасть непоганий вал — разом з яровою врожай може сягнути 25,9 млн тонн (з 6,55 млн га збиральних площ).
Це набагато нижче, ніж 28,3 млн тонн у 2019 році, але доволі високий показник. Таку думку висловила Єлизавета Малишко, провідний експерт компанії «Укрaгроконсалт», передає Agravery.com.
- Майбутній урожай зернових буде меншим. Хоча зимівля культур пройшла чудово. Але це — якщо не зважати на відсутність снігу й відповідно, дефіциту вологи, який утворився ще навіть у зимовий період, — розповідає Малишко.
За її словами, нині на перший план виходить проблема зволоження ґрунту. Особливо в тих регіонах, де опадів не було останні три місяці.
Але настільки погана ситуація не скрізь. У центрі країни, на заході та півночі вона краща. Є пожовтіння, але посіви озимих живі й навіть зеленіють.
Звернемо увагу, що Україна в підсумку 2019/20 МР вперше експортує за кордон майже 55 млн тонн зерна. «знизився на 11,4%.
«Картопляна посівна». Чи будемо з «другим хлібом»?
В Україні близько 80% картоплі вирощується у господарствах населення, яке традиційно починає садити бульби на травневі свята. Фермери стартували ще у березні. Чи сприяють погодні умови посадці «другого хліба», де купляють насіннєву картоплю, та чи очікувати навали колорадського жука?
За даними Української асоціації виробників картоплі (УАВК), як повідомляє Agravery.com, посадка картоплі у сезоні-2020 стартувала в перших числах березня синхронно на Херсонщині, Волині, Донбасі та Чернігівщині. Зміни клімату спонукали виробників до раннього сезону: ґрунт не промерз через рекордно теплу зиму та була надія «захопити» вологу.
Звичайно, маркетингові плани у виробників різні. Одні бажають отримати супер-ранню картоплю, інші - літню, класифікується овоч і за видами споживання — продовольчий, технічний тощо. Від мети вирощування залежать і строки посадки.
Фото з відкритих джерел