За що тернополяни можуть понести відповідальність напередодні виборів

Чого не варто робити під час виборчого процесу? За що можуть притягнути до адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності? Як правильно вести агітацію? Як внести людину без зареєстрованого місця проживання в список виборців? Відповіді на ці та багато інших питань отримали фахівці системи БПД Тернопільщини під час тренінгу від громадського омбудсмена з захисту виборчих прав Ольги Мазаєвої.

Передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб’єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Агітацію проводити не можна:

  1. не громадянам України;
  2. посадовим та службовим особам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів і судів у робочий час;
  3. членам виборчих комісій під час виконання обов’язків членів виборчих комісій на строк здійснення повноважень.

Обмежено: у військових частинах (формуваннях), в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах.

Агітацію не можа розміщувати:

Агітувати не можна:

Кодекс України про адміністративні правопорушення включає наступні правопорушення проти виборчих прав громадян:

Кримінальний кодекс України включає наступні злочини проти виборчих прав громадян:

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

Фото з відкритих джерел

заборона«Я маю право!»партнерські новиниПеревиборна агітаціявибори депутатів-2019БПД Тернопільщини