За значний вклад у розвиток української культури нагородили чотирьох діячів з Тернопільщини (відео)

У Тернополі урочисто нагородили лауреатів Всеукраїнської премії імені братів Богдана та Левка Лепких. Цьогоріч за значний вклад у розвиток української культури нагородили чотирьох діячів з Тернопільщини. Урочисту церемонію провели у Тернопільській обласній філармонії.

У Тернополі грошовою нагородою відзначили чотирьох лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені братів Богдана та Левка Лепких. Вручення та пошанування лауреатів Премії за кожен попередній рік проводиться у визначений Положенням термін – 22 січня, у День Соборності України, повідомляє tv4.

– Премія носить ім’я братів Лепких. Як відомо – Богдан Лепкий – літератор, письменник, романіст, а його брат – і композитор і художник. Тобто представляють два крила: літературу і мистецтво. То ми старалися обрати кандидатів, щоб вони представляли різні види мистецтва, – розказує заступник голови комітету по врученні Всеукраїнської Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. братів Лепких Ігор Дуда.

Цьогоріч премію імені Лепких отримали Ігор Фарина – український журналіст, літератор, поет; Леся Горлицька (справжнє прізвище Леся Мацьків) – естрадна співачка, виконавиця лемківських народних пісень, композитор, диригент, педагог; подружжя Покусінських Людмили та Олексія – автори книги “Борщівська вишивка”; Василь Фольварочний – український поет, прозаїк і драматург. Всеукраїнську премію імені братів Лепких Василь Іванович отримав за роман «Хрещеники Сталіна».

– Це епічне полотно про Волинь. Я радий, що саме у день Злуки я отримую цю прекрасну премію. Сьогодні велике свято єднання, і я хочу сказати, що моя мрія, щоб воз’єдналися той національний дух і Волині, і Галичини, – говорить письменник, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. братів Лепких Василь Фольварочний.

Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Братів Богдана та Левка Лепких – це відзнака, яка була заснована на початку 90-х років редакцією журналу «Тернопіль». Нею нагороджують людей, які зробили значний вклад у розвиток української культури. Вік учасника не обмежений. З чого усе починалося, згадує один із засновників премії Михайло Ониськів.

– Рівно 25 років тому, 22 січня у 1992-му році, у конференцзалі видавництва “Збруч” відбулися перші урочини з нагоди першого вручення цієї Всеукраїнської літературно-мистецької відзнаки.

Від часу заснування премії імені братів Лепких Тернопільщина уже має 110лауреатів, які вклали вагомий внесок у розвиток української культури.

ВідеоТернопільтернополяни