Загальна мобілізація: чи має право роботодавець вимагати документи про військовий облік

Роботодавець зобов’язаний вести Списки персонального військового обліку на підприємствах

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» передбачає синхронізацію Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з іншими державними реєстрами.

Про це розповіли на сторінці Тернопільського обласного територіального центру комплектації та соціальної підтримки у фейсбуці.

Для актуалізації даних кожен роботодавець повинен вести та регулярно оновлювати різноманітні облікові документи.  Військово-облікові документи роботодавець, відповідно до частини другої статті 24 КЗпП, має вимагати з 23 квітня 2021 року, згідно з Законом України від 30 березня 2021 року № 1357-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку». 

Які саме документи повинні надати роботодавцеві громадяни: 

Формально, роботодавець має право просити надати інформацію про військовий облік працівника.

Роботодавець зобов’язаний вести Списки персонального військового обліку на підприємствах. А тому може перевіряти в громадян наявність військового квитка у паперовій формі або в електронній (з використанням мобільного застосунку «Дія») як під час оформлення на роботу, так і в уже прийнятих на роботу.

У разі відмови надати таку інформацію звільнити працівника з роботи не можна.

Фото з відкритих джерел



документироботодавецьвійськовий облік