Орест Сарматський

Бельгія витіснила США з трійки найбільших імпортерів українського меду (Агроновини)

2301 (Copy)

За дев’ять місяців поточного року Україна експортувала 39,7 тис. т натурального меду на суму $72,5 млн. Імпортовано цієї продукції всього 21 т на суму $53 тис.

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби.

Лідером серед імпортерів українського меду цього року залишилася Німеччина, яка придбала цієї продукції на $16,7 млн. Її питома частка в загальному обсязі експорту меду при цьому скоротилась більш ніж на 2%, порівняно з минулим роком, і наразі становить 23%. Торік ця країна закупила вітчизняного меду на понад $25 млн.

На другій позиції, як і торік, залишилася Польща, питома частка якої в обсягах експорту меду зросла більш ніж на 2% – до 20,8%. Сума закупівель за дев’ять місяців становить трохи більше $15 млн (торік – $17,8 млн).

Третьою за сумою закупівель вітчизняного меду цього року стала Бельгія, витіснивши з цієї позиції США. Питома частка цієї країни становить 13% (сума закупівель – $9,6 млн. Такий же відсоток торік займали США (сума закупівель – $12,8 млн).

На Хмельниччині фермеру втричі збільшили орендну плату за землю

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура добилась трикратного збільшення орендної плати за землю, що використовує одне з фермерських господарств. Повідомляє пресслужба прокуратури Хмельницької області.

Як з’ясувалось при перевірці, один із фермерів узяв в оренду 223 га землі, що належить Дунаєвецькй ОТГ, ще в 2007 р. Тоді й призначили орендну плату за цю землю в розмірі 150 тис. грн/рік. У 2015 р. угоду продовжили, однак при цьому ніхто не врахував, що вартість землі відтоді суттєво зросла.

Прокуратура  звернула на це увагу лише цьогоріч та скерувала відповідного листа до Дунаєвецької міськради. В результаті, фермер був змушений погодитись на збільшення орендної плати. Отже, тепер вона становитиме майже утричі більше, ніж була. За рік фермер повинен буде сплатити 425 тис. грн.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео