Агро-новини 22 листопада
Новини аграрного сектору
Австралійська ферма працює на сонці і морській воді
У посушливій пустелі прибережної Південної Австралії побудували криту ферму Sundrops Farms, яка використовує два найбільш доступних ресурси — сонце і морську воду — для вирощування томатів.
Sundrops Farms — перша комерційна сільськогосподарська система в своєму роді. Тут не використовують ґрунтові води, ґрунт, пестициди, викопне паливо для вирощування зернових культур, передає співтовариство «Зелені рішення».
Вона з'явилася в 2010 р. як невелика експериментальна теплиця, а сьогодні має територію близько 20 га. Потужність Sundrops Farms — 18 тис. т томатів.
Принцип роботи полягає в наступному: із затоки, розташованої приблизно в 3 км, перекачують морську воду, потім через тепловий вузол, що працює на сонячній енергії, воду опріснюють, вносять в неї поживні мікроелементи (склад проектанти тримають в секреті) і поливають ними рослини, які ростуть на субстраті з шкаралупи кокосових горіхів (поновлюваний ресурс).
Генеральний директор Sundrops Farms Філіп Саумвебер розповідає, що потреба у пестицидах відпадає, оскільки морська вода проходить повітряні фільтри під час закачування. Ці фільтри вбивають комах-шкідників завдяки високому вмісту солі у воді, насиченою повітрям.
Sundrops Farms отримує сонячну енергію від 23 тис. дзеркал, що відбивають світло на вежі-приймачі на висоті 115 м. За один безхмарний день вона виробляє до 39 МВт електроенергії — цього більш ніж достатньо для живлення системи опріснення та інших енергетичних потреб на об'єкті. Надлишки тепла і води збираються в сховищах на фермі, щоб використовувати за необхідності. У резерві близько 10-15% від потреби в електроенергії.
Томати пілотної австралійської ферми вже давно надходять на полиці магазинів, у тому числі й інтернет. А на розробку Sundrops Farms витратили близько $200 млн.
Експорт свинини впав в 20 разів
Експорт української свинини з початку року скоротився у 20 разів.
Про це повідомив аналітик ФАО Андрій Панкратов, повідомляє Асоціація свинарів України.
«Експорту свинини практично немає. Те, що виробляється, залишається на внутрішньому ринку і тисне на ціни. Це, звісно, не дуже позитивний чинник», — прокоментував експерт.
За словами Панкратова, серед основних проблем, з якими нині стикається експорт, — втрата російського ринку, африканська чума свиней в країні, яка ускладнює пошук нових партнерів.
Щодо відвантажень за кордон живих тварин, то за січень-вересень 2016-го Україна експортувала 18 тис. голів свиней.
«Нині покупець українського поголів’я один — Грузія. Проте не можна говорити, що свині вивозяться масово. Навпаки, вивозиться маленька частина поголів’я — 0,2% від загальних його обсягів у середині країни», — додав експерт.
Для довідки: свинина залишається одним з найбільш доступних видів м’яса на внутрішньому ринку. Так, після деякого «просідання» на 42-му тижні, у кінці жовтня середні ціни на свинячі вирізку та стейк піднялися на 0,3 грн/кг. Водночас роздрібна ціна на курятину змінилася відчутніше.
Агропідприємство на Кіровоградщині побудувало сонячну електростанцію
Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції прийняло в експлуатацію фотогальванічну електростанцію.
Об'єкт розташований у с. Іванівці Новоукраїнського району Кіровоградської області, повідомляється на сайті інспекції.
Замовником будівництва електростанції виступило ТОВ «Агро-трейд».
Як відзначається, будівництво сонячних електростанцій в Україні — перспективний і економічно вигідний напрямок діяльності. Під час реалізації таких проектів застосовується так званий зелений тариф, передбачений Законом України «Про електроенергетику».
Зелений тариф є реально діючим механізмом, призначеним для заохочення населення і підприємців активно займатися виробництвом електроенергії з альтернативних джерел енергії. Як результат — сонячні батареї набувають все більшої популярності із кожним роком і стають все більш доступними як технічно, так і економічно», — додали в інспекції.
Для довідки: ТОВ «Агро-трейд» зареєстровано в с. Іванівці Кіровоградської області. Основний вид діяльності — переробка сільгосппродукції.