Агро-новини 5 травня
USDA: Ріст виробництва свинини «підігріє» експорт
Світове виробництво свинини цьогоріч зросте на 1%, до 110,7 млн т.
Про це з посиланням на прогнози Міністерства сільського господарства США (USDA) повідомляє Асоціація свинарів України.
Як відзначають аналітики, у свою чергу це «підігріватиме» експорт продукції. Так, у 2017-му очікують 5% приріст відвантажень. Хоча такий показник дещо нижчий за 15% зростання у 2016 р. Роль основних драйверів відводять США і Росії, їхній доробок має компенсувати очікуване зниження виробництва свинини у Китаї.
За USDA, експорт свинини зі США зросте за основними напрямками — Мексика, Південна Корея та Колумбія. Відносно низька ціна стане стимулюючим фактором. Тим не менш, Штатам прогнозують доволі жорстку конкуренції з ЄС на Азійських ринках, зокрема в Китаї.
У 2017 р. аналітики USDA очікують імпорт з боку Піднебесної на рівні 2,3 млн т, що на 5% більше ніж минулоріч. Це відчутна зміна, порівняно з майже подвоєнням об’ємів торгівлі у 2016 р.
Японія — другий за величиною світовий імпортер м’яса свиней. Цьогоріч йому прогнозують практично незмінні обсяги закупів.
На інших східноазійських ринках — у Південній Кореї, Гонконзі та Філіппінах очікують помірного росту імпортних апетитів. Згадані ринки є важливими напрямками для європейських експортерів свинини, оскільки займають третину загальних відвантажень ЄС, додали в асоціації.
Лапа: Список українських постачальників молочки в Китай розшириться
18 українських підприємств на сьогодні уже мають можливість експортувати до КНР молоко та молочну продукцію.
Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час засідання Ради з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі щодо економічного співробітництва з Китайською Народною Республікою та використання міжнародних транспортних коридорів, інформує Мінагропрод.
«Упродовж минулого року ми перевірили на відповідність вимогам КНР ще дев’ять підприємств. Відповідні документи передані до КНР у 2016 році. Очікуємо, що вже найближчими тижнями буде опублікований розширений перелік підприємств-експортерів молока та молочної продукції», — зазначив Володимир Лапа.
За його словами, паралельно ведеться робота і щодо відкриття китайського ринку для українського м’яса птиці, яєць та яєчної продукції. Відповідні опитувальники, які описують українську систему контролю за безпечністю та якістю продукції, направлені китайській стороні.
«Загалом у рамках співпраці з Китаєм йдеться і про потенціал експорту українського меду. Також українські господарюючі суб’єкти висловлювали зацікавленість в експорті до Китаю кормів для домашніх тварин. Під час останніх зустрічей з представниками компетентного органу КНР піднімалося питання розширення товарної лінійки при експорті риби і рибопродуктів до КНР», — повідомив Володимир Лапа.
Аграрії посіяли третину площ під кукурудзою
В Україні посіяно кукурудзи на зерно 1,5 млн га або 33% до прогнозу (4,5 млн га).
Цукрових буряків посіяно 297 тис. га або 102% до прогнозу (293 тис. га). Соняшник посіяний на площі 2,3 млн га або 43% (5,4 млн га), соя — на площі 227 тис. га або 12% до прогнозу (1,9 млн га). Про це свідчать дані Міністерства аграрної політики та продовольства.
Посів ярих зернових та зернобобових культур проведено на площі 3,8 млн га або 52% до прогнозу (7,2 млн га).
В тому числі, ранні ярі зернові та зернобобові культур посіяні на площі 2,3 млн га або 97% до прогнозу.