«Армія відновлення»: скільки залучили жителів Тернопільщини
У переліку робіт також є: надання допомоги людям з інвалідністю, переселенцям, розвантаження гуманітарної допомоги тощо
Жителі Тернопільщини отримали 1,5 тисячі направлень на роботу в «Армії відновлення». Про це повідомили у пресслужбі обласного центру зайнятості.
Нагадаємо, люди, які з різних причин залишились без роботи, можуть долучитись до «Армії відновлення» України - суспільно корисних робіт, які запроваджуються державою під час воєнного стану.
Це роботи:
- оборонного характеру (спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, військових формувань та сил цивільного захисту),
- з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру,
- спрямовані на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення.
Цьогоріч місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості уклали 278 договорів, згідно з якими зареєстрованим безробітним було видано 1518 направлень на роботу. Вони упорядковували та утримували в належному стані укриття, здійснювали супровід та догляд за учасниками бойових дій в медзакладах, надавали допомогу сім’ям військових, плели маскувальні сітки, ремонтували військовий одяг, виконували ряд інших робіт. Учасникам «Армії відновлення» цьогоріч виплачено 7,7 млн грн зарплати.
До слова, для безробітних є ряд переваг участі у суспільно корисних роботах:
- зберігається статус безробітного на весь період їх виконання;
- це легальна робота (укладаються строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ);
- отримують заробітну плату (не нижче мінімальної),
- набувають страхового стажу,
- мають соціальний захист і гарантії.
Громадам також вигідно організовувати суспільно корисні роботи, адже у разі залучення до них зареєстрованих безробітних оплата їх праці здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття.
Про організацію та проведення суспільно корисних робіт у районних військових адміністраціях області прийняті розпорядження, якими визначаються їх види, переліки підприємств, об’єктів, посад і вимог до працівників, джерело фінансування, кількість людей, які будуть залучені та терміни виконання.
У переліку робіт також є: надання допомоги людям з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, людям літнього віку, розвантаження гуманітарної допомоги, ремонтно-відновлювальні роботи тощо.
За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в телеграм або за телефоном «гарячої лінії» - 0635765756.
Фото з відкритих джерел