Батьки дітей без реєстрації чекають повернення майже півмільйона гривень

Батьки дітей без реєстрації у Тернополі чекають повернення коштів за відвідування дитсадків в місті. Відповідь управління освіти та науки сподіваються почути протягом 10 днів. Такий термін озвучив адвокат Ростислав Небельський після рішення Львівського апеляційного суду по справі Анни Хасан проти управління освіти і науки Тернопільської міської ради. В апеляційному позові міській раді відмовлено.

Із приводу цього 20 лютого провели прес-конференцію за участю батьків, адвоката, активістів. Також запрошували представника управління освіти та науки, який на прес-конференцію не прийшов.

– Ми за ці 9 місяців затягування справи напрацювали механізм зупинення нападів на конституційні права жителів, – зазначив Ростислав Небельський під час прес-конференції 20 лютого. – Дію наказу про оплату за дітей без реєстрації повинні були призупинити одразу від початку справи у суді. Але тільки тепер після рішення Львівського апеляційного суду це стало  можливо. Надалі ми призупинятимемо подібні акти у такий спосіб.

Рішення про оплату за іногородніх дітей у міськраді називали добровільним з боку батьків. За період середини 2018-початку 2019 року таким чином зібрали до 0,5 млн грн, зазначив активіст Михайло Іванечко.

– Звісно, є сенс, що за таких дітей повинні платити з бюджету ОТГ, – додав він. – Але якщо є якісь проблеми з цим, не треба вирішувати їх за рахунок батьків.

Оплату попередньо встановили на рівні 1 215 грн. Як зазначив адвокат Ростислав Небельський, цифра – необґрунтована, адже кожен заклад має різні площі та потреби.

52595947_2055204991238317_6656132232765243392_n

Тож з’ясовувати у суді підстави такого рішення міськради почали після того, як сина Ганни Хасан не впустили до одного із дитсадків Тернополя.

– Мене просили перед Львівським апеляційним судом забрати позов, – зізнається Анна Хасан. – Говорили, що в іншому разі моєму синові буде важко в дитсадку, а ще буде неможливо знайти місце в жодній із тернопільських шкіл.

Інші батьки вирішували цю проблему влаштуванням на роботу в комунальному підприємстві.

– Я бухгалтер за фахом, а працюю нянею. Адже іншої роботи в КП не знайшла, – розповідає мама дитини Софія. – Хотіла таким чином дати можливість дитині відвідувати дитсадок в Тернополі. Тепер уже можу звільнитись і шукати роботу в приватних установах.

53150428_1001154620076535_5924201966518403072_n

У свою чергу, міська рада не погоджується із відміною рішення.

– Договори укладаються на основі рішення виконавчого комітету «Про погодження примірної форми договору про надання освітніх послуг», а це рішення не розглядалося у суді, – йдеться на сайті міськради. – Окрім того, плата за відвідування садочків була визначена рішенням сесії Тернопільської міської ради від 24 лютого 2017 року. Рішенням суду було відновлено дію наказу управління освіти і науки «Про становлення плати в закладах дошкільної освіти за перебування дітей, які не зареєстровані у місті Тернополі». Про визнання нечинним саме цього рішення позивачам відмовив апеляційний адміністративний суд м. Львова. Саме тому договори, які до цього часу уклали батьки іногородніх дітей, є чинними і підлягають обов’язковому виконанню.

Адвокат Ростислав Небельський зазначив, що ймовірно повертатимуть кошти у судовому порядку.

Фото та відео авторки

ВідеоСкандалсудТернопільТереноплатареєстраціядитсадкиАнна ХасанРостислав Небельський